Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja perkei
Tuttua juttua. 
Mie oon kans ollut mm. liian vanha, liian lihava, liian ruma, liian äijä, liian pervo, liian raju, liian tatuoitu ja liian outo - niin ja väärällä paikkakunnalla.
Autoasiat mulla on nykyisin kokonaan maksullisissa käsissä. Tästä syystä saattanen pistää maasturin myyntiin.
|
Sun listahan on melki sama ku mulla
Pervoks ja rajuks ei muistaakseni o vielä kukaa sanonu ja tatskoistakaa ei o kukaa kommentoinu (no ei o vissiin tullu viriteteltyä mitää sinä aikana ku ne on ollu), mutta liian outo ja väärä paikkakunta jne on munkin listalla
Ja kyl siinä helpommalla pääsee ku käyttää maksullisia miehiä. Toi kannatinpanta näyttäs maksavan 6€:n luokkaa motonetis - jos naapuri töissä käydessään tois sellasen mulle, ni sit vaan joku korjaamonmies vois sen viritellä paikalleen.
Ja ku oikeen innostuu, ni lainaan naapurista työkalut ja virittelen noi jutut si ite mitä tarvis porailla ja rälläköidä.
Joskus sitä vaan on sellasia heikkouden hetkiä ku haluais et joku muu tekis noita "miestentöitä" tässä taloudessa