![]() |
|
|
|||||||
| O/M/V Ajoneuvot Kaikki kokonaiset ajoneuvot tälle osastolle. Sekä ajokuntoiset, että kokonaisena varaosa-autona myytävät. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Myyty Nyt on Mörkö taas jalkeilla hydrauliikkaa muutosten jälkeen. Eli hytikka yksinkertaistettu = toimintavarma. Etuohjaus toimii nyt saginaw pumpulla / orbilla ja takaohjaus on erotettu omaksi sähköhydrauliseksi järjestelmäksi. Korkeudensäätöventtiilistö on poistettu, mutta sen saa halutessaan mukaan. Hinta on nyt tiukka, mutta halvempaa mönkijää, tai autoa voidaan harkita vaihdossa. Vaihtohinta tapauskohtaisesti.Myyty
__________________
Jaffa Oy WUOKSI OFF ROAD Viimeksi muokannut lami_ : 04.11.2016 11:48 |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Nyt on Mörössä uusi Torqq power startti. Jaksaa veivata käyntiin lämpimälläkin koneella. Nyt olisi kiinnostuneille ostajille koeajo mahdollisuus tulevana Lauantaina 1.10 klo. 9-15 Ruokolahden officrossi alueella.
__________________
Jaffa Oy WUOKSI OFF ROAD |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Tässä tabletilla kuvattu pätkä mörön ulkoilutuksesta.
https://www.youtube.com/watch?v=9pNc...ature=youtu.be
__________________
Jaffa Oy WUOKSI OFF ROAD |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Nyt Mörkö huippu iskussa. Kääntövarret vahvistettu ja takaohjauksen hydrauliikan moottorin ohjausta parannettu. Pumppu käynnistyy nyt automaattisesti kun takapäätä ohjataan keinukytkimestä. Vaihdossa menisi halvempi CanAm, Polaris, Yamaha ym. ei kiinalainen mönkijä. Näillä näkymin Mörkö esiintyy 29.10 Ruokolahden Worrycrossissa hinausautona, ellei vaihda sitä ennen omistajaa.
__________________
Jaffa Oy WUOKSI OFF ROAD |
|
#5
|
||||
|
||||
|
Nyt Mörköön viritetty takaohjauksen käyttömahdollisuus myös apparille.
__________________
Jaffa Oy WUOKSI OFF ROAD |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Worrycrossin hinaushommissa antautunut laturi korvattu uutukaisella latauslaitteella. Senverran crossirataakin kerettiin kokeilla, että olisi kisassakin ihan kivasti pärjännyt. Tähän löytyy myös NP jakolaatikko millä saa crossin nopeille osuuksille lisää vauhtia.
__________________
Jaffa Oy WUOKSI OFF ROAD Viimeksi muokannut lami_ : 02.11.2016 22:41 |
|
#7
|
||||
|
||||
|
Vaihdossa vois mennä vaikka joku halvempi Jeeppi tai jotain. Tarjoa rohkeasti.
__________________
Jaffa Oy WUOKSI OFF ROAD |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myydään Prototype luokan Sussu | jariruotti | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 23.11.2015 08:30 |
| Myydään Triple X off road trial prototype auto | Jare | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 27.08.2014 12:03 |
| Myydään prototype trial-auto + bussi | Masi | O/M/V Ajoneuvot | 5 | 31.08.2011 15:36 |
| Myydään RJ Cobra "Stanu luokan kilpuri" | Hippo | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 17.12.2008 19:54 |
| Myydään Renkaat Fedima Trial Ade 35"x10,5" Mangels 16"x8 | Rekisteröimätön | O/M/V Renkaat ja vanteet | 4 | 16.12.2008 16:25 |