Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 16.05.2016, 11:33
Ippe69 Ippe69 ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 28.10.07
Sijainti: Muonio
Viestit: 1.080
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Ippe69 Näytä viesti
Gee tuntuis olevan nyt kunnossa tai sitte se vain esittää olevansa. Ei tosin ahtoja ole vielä tarpeeksi kun säädin hukkaportin vain sinnepäin. Heräävyys tuntuu olevan parempi kuin aiemmalla turbolla. Pari kuukautta ja rapiat pari tonnia siihen meni, josko se nyt vähän aikaa toimis.
No eihän se toiminu. Perkele!
Muutaman kerran ajoin vajaan 10km ajoja viikonloppuna ja kaikki tuntui olevan kunnossa. Aamulla ajoin sitten töihin ja edelleen kaikki ok. Aamupalaverin jälkeen starttasin, niin putkesta tuli kunnon savupilvi. Hieman väheni savutus, kun kävi jonkin aikaa. Ahtoputken käytin irti, siellä ei ollut öljyä ollenkaan eli ei johdu turbosta. Taisi tuo kansi olla paskana sittenkin.
Mulle on tulossa kuitenkin yksi kansi, joka on koeponnistettu ja oikaistu. Pitää laittaa se paikalleen ja taitaa sen jälkeen mennä auto vaihtoon.
Ps. Tuossa kunnossa saa kymppitonnilla hakea pois.
Vastaa lainaten
 

Luokat
mercedes, mersu


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Räjäytyskuvia mersusta Larha Tekniikka & Jutustelu 12 23.06.2015 07:30
Huomio!!! Kaikki metsästystä/ammuntaa harrastavat offroad miehet ja naiset!!!! TOPPAHOUSU Chit-Chat 87 26.11.2008 14:00
Mersusta loppuu joustot! Larha Tekniikka & Jutustelu 13 26.02.2008 20:41
Mersusta huoltoauto MakeH Tekniikka & Jutustelu 2 13.04.2006 17:24
Mersusta Masi Tekniikka & Jutustelu 0 23.11.2005 18:07


Sivu luotu: 22:18 (GMT +2).