Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 25.03.2016, 17:49
hulkkmi hulkkmi ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 25.03.16
Sijainti: Oulu, Suomi
Viestit: 32
Smile

Noviisi kyselee.


Moro! Tuli tuollainen LN110 hiluxi (vm 95) hajettua pikku projektiksi/kakkosautoksi työmatkalle ja metässä kulkemiseen. Muutamia pienia ruostekohtia löytyy ja etulokarit on miltei puhki ruestuneet reunasta ja pari lommoa löytyy, mutta ei siinä mitään - käyttövehkeeksi se tulee ja korjaillaan sitä mukaa kun aikaa ja rahaa/mielenkiintoa löytyy. Tekniikan puolesta kaikki pelaa. Muutama kyssäri heräsi tuosta autosta, kun ei ole ihmeemmin kerennyt vielä perehtyä.

- Minkälaiset rattaat mahtuu pyörimään ja kääntymään vakialustalla, jos halutaan hieman karkeampaa kuviota alle? Muttei mitään övereitä mutapalloja ole tarkoitus laittaa, kun katuajoakin tulee jonkin verran.

- Mistä vois kysellä peltiosia? Lokareita kahtelin motonetistä ja 100€ pintaan oli molemmat yhteensä, mutta saatavuus oli aika heikohkoa.

- Ajovaloja en vielä ole kerennyt katella, mutta onko tässä nyt miinus- vai plusohjatut valot? Lisävalot (ja työvalot ym.) tulee lyötyä autoon, kunhan saa mielenkiintoa ja vapaa-aikaa alkaa väsäämään tätä. Mietin vain tuota ohjaustapaa, että millaisella kytkennällä saa pelaamaan
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 10 (0 jäsentä and 10 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
hdj`iin joudet l´j 70´seen käykö?? henteri Tekniikka & Jutustelu 20 02.03.2008 20:02
LN 65 Hiluksiin korotus jouset? -Ville- Tekniikka & Jutustelu 8 20.02.2008 21:15
käykö HDJ:n jouset LJ:hin? Jari_M Tekniikka & Jutustelu 2 23.05.2007 20:24
M: HiLux LN65 jouset+muutakin, JOUSET MYYTY! A45 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 25.04.2006 18:14
MISTÄ UUDET JOUSET BJ40:seen =>Käykö Hj 60 jouset? Tekniikka & Jutustelu 7 03.12.2004 21:34


Sivu luotu: 09:00 (GMT +2).