![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
broncograveyard.com tuolta tilailin ite omaan broncoon, osia ja manuaalia/opasta löytyy netistä ja hyviäkin mutta nyt ei tuu sivu mieleen. Linkitän tänne heti ku muistan. Etupään voimansiirto on aika heikko noissa ja hankalaa löytää osia. Mulla on vielä jotakin osaa tuohon jäljellä mutta parinviikon sisään lähtee loput romu miehen kyytiin.
__________________
Työt haittaa liiaksi asti harrastuksia... |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Mitä osia sulla anssi on vielä jälellä? laita vaik privana osat ja hinnat.
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
http://www.therangerstation.com/tech...ry/index.shtml tuolta löytyy tietoa. Mulla on vielä yksi varaosa-auton jämät jäljellä. Voimansiirrosta on menny kaikki muu paitsi yhdet takavetarit ja vaihteisto. Melkein kaikkea pitäs löytyä mutta kysele mitä ois tarve niin voin koluta. Koko autonki sais hakea pois 😆 ja halvalla. Profiilissa tais olla joku kuvaki siitä
__________________
Työt haittaa liiaksi asti harrastuksia... |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Niin osaisko joku neuvoa että onko normaalia kun brinco näyttäs nyt niinku "keulivan" oliskohan lehtijouset mennyt?
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
Koska kuitenkin lähtee homma lapasesta, niin kohta tilailet alustasarjaa, jolla "ongelma" poistuu. ![]() Niin ja onnea uudelle autolle!
__________________
[ ][ ]=TOYOTA=[ ][ ] |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Jospa nyt pysyttäs viel ihan normi rakentelussa
eli uusilla lehtijousillako toi pitäisi poistua vai pitääkö jotain muuta vaihtaa?Hei ja osaisiko joku neuvoa mikä on siinä vaihdekepin eessä oikella vasemmalla sellainen pikkunen musta vipu? Kun sitä vetää niin jotain tapahtuu mutta mitä ?
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
http://www.summitracing.com/int/sear...odel/bronco-ii Voisko se vipu olla voimanulosoton kytkentävipu? |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Myydään Ford Bronco | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 27.12.2008 10:44 |
| M:Ford Bronco | O/M/V Ajoneuvot | 3 | 03.04.2008 13:17 | |
| M: Ford Bronco | Joakim1 | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 04.02.2007 21:08 |
| M ford bronco | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 08.11.2006 14:02 | |