Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #14  
Vanha 18.12.2014, 08:51
mikjus:n Avatar
mikjus mikjus ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Lahti, Finland.
Viestit: 5.965
Perusasetus

Joulupukki kävi aamulla. Puskurit saapuivat puolasta. Kaikki vaikuttaa hyvältä. Ainoa missä tuli varmaan kielierojen takia sekaannus on että takapuskurista puuttuu upotetut peruutusvalojen paikat. Toki ne voisi itsekkin siihen tehdä jos koen tarpeelliseksi mutta joutuu sitten maalailemaan uudelleen.

En tiedä sitten tulisiko hyvä jos nuo maalaisi levikkeiden väriseksi, tuli vasta jälkikäteen mieleen että olisivat voineet valmiiksi värjätä.

Voi olla että pitää kairata takapuskuriin myös takavaloille paikat tai sitten siirtää ne puskurista ylös. Ylhäällä olevat takavalot on vaan hämyjä eikä niissä taida olla polttimoille reikiä. Suomen idioottilakien takia kun pitää valot olla varapyörän takia alhaalla puskurissa eikä ylhäällä josta ne näkisikin joku.



Ihan jytky, enemmän epäilyttää se että tuleeko tuo runkoon muuta kuin muutamalla pultilla kiinni.



vinssipeti


Takapuskuri ulottuu sivuille asti joten joutuu alkuperäiset levikkeet katkaisemaan. Takapuskurista tosiaa jäi puuttumaan peruutusvalot kun en tajunnut että ne on lisäoptiot ja jos laittaa vakiot takavalot niin niillekkin pitää tehdä reiät.



Kiinnikkeet. Asennusta tulee mutkistamaan se että teen 50mm korinkorotuksen samalla joten joutuu jotain muokkausta tekemään. Etupuskuriin tulee myös led päiväajovalot jotka on mukana setissä.

Viimeksi muokannut mikjus : 18.12.2014 08:56
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
kzj 95 rengaskoko?? KZJ-95 Tekniikka & Jutustelu 15 18.07.2018 22:00
Ostetaan hyväkuntoinen kzj 90 tieros O/M/V Ajoneuvot 0 24.10.2013 22:14
KZJ vaihteisto. RIPAX Tekniikka & Jutustelu 3 06.10.2011 22:50
KZJ kytkimen ääniä RoJu Tekniikka & Jutustelu 2 19.04.2010 09:23
Uusi Projekti RuttuTukku HooJii61 tapsa4x4 Maasturiprojektit 24 10.04.2009 20:34


Sivu luotu: 11:24 (GMT +2).