![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
niijoo 10" vanteella, unohtu sit innostuksissaan tuoki tieto, merkkaa aika pirusti et paljonko se sieltä kaaresta ulos puskee tuoho GRään saa lisää tilaa kun heittää ne ulommat levikkeet kuikkaan, se kaari on sen mallinen, et menee vittuilematta jo aika rohkeen kokonen rengas alle ihan niineen, mut Y60 korisessa ei oo läheskään yhtä hyvin tilaa kun Y61:ssä, koska mitä oon mittaillu ni tuohon käyttikseen livahtas 35" heittämällä ilman korotuksia
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
|
#2
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
en suosittele -44 vanteita y60 patrolliin,kääntyy huonosti,olkalaakerit ei kestä ja pyöränlaakerit on kovilla.normiajossa tosi huonot.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Taidan lopen laittaa 15x8 et -19 35/12.5. Tulee rengas aika liki samaan kohtaan kuin 10 tuuman et -32 vanteen kanssa.
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
En tiiä minkälaisilla te ajatte mut ajoin 35"renkailla maksi ulos levittävillä 10"leveillä alu vanteilla 100tkm omalla patrollilla eikä koskaan voblannut tai mennyt mitään laakereita tai niveliä. Samalla aparaatilla tuli laatokkakin kerran kierrettyä joutessaan.
|
|
#7
|
|||
|
|||
|
patuun 12v Ja 24v sähköt vai mikä muu ratkasu? 160 koppa siis. ideana olisi siis pitää 24v omanaan ja vinssi + yövalot 12v
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Ööh.. Miks ihmeessä? Kaikki nykyledit ja xenonit taitaa olla multivolttisia ja 12v vinssi pelaa kaksnelosellakii..
|
|
#9
|
|||
|
|||
|
ei mulla ollut mitään laakeri murheita -44 vanteilla, 37:lla renkailla.
__________________
WWW.RASKAS.FI |
|
#10
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
tahi mies unohtanu et vaihteli ja korjas kaiken väljän pois sen keulasta ![]() en mie sitä sano et nuista jokanen yksilö käy ravistamaan jos vanteen leveys kasvaa tahi rengaskoko on normaalia isompi, mut jos siellä on jossakin väljää niin TODENNÄKÖSESTI ongelmia ilmaantuu tai ainakin remontin tarvetta tulee etupään "kiristelyn" merkeissä koska jostain syystä rengaskulmat ja akseliston rakenne on sellanen, ettei se oikeen siedä isompia väljiä, varsinkaan jos alla on levee ja iso rengas.
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
|
#11
|
|||
|
|||
25a laturin tilalle 35a
w160 3.3d -85. Laturi hajos ja uutta 24v/25a hitachia ei löytynyt vaan tilalle tuli joku 35a malli. Ongelma: hitatchissa 3 napainen liitin johon tulee tison vain 2 johtoa ja uudessa 2napainen liitin. Miten kytketään?
![]() ![]() ![]()
|
![]() |
| Luokat |
| patrolli |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| HILUX- kysy ja vastaa- palsta | KepesJokke | Tekniikka & Jutustelu | 5064 | 14.02.2026 17:17 |
| Mitsubishi L200 -kysy ja vastaa- | Jouni_S | Tekniikka & Jutustelu | 332 | 01.04.2023 15:38 |
| Jeep Wranglerien kysy ja vastaa-Ketju | hoojii | Tekniikka & Jutustelu | 227 | 15.08.2020 20:03 |
| Kysy Piinalta, Piina tietää! | piina | Kysy Piinalta | 0 | 02.11.2005 22:21 |
| Tuhosinko Bfg MudTerrainit?? ja helmaputkista kysy | sippis | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 02.04.2004 07:20 |