![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Lainaus:
![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
no ei se miusta mikkää mahoton ollu ja sitte toiset kertoo kauheita kauhutarinoita et lingertää ja karkaa lapasesta. riippuu varmaan renkaista aika paljon, ite koittanu 31" ja maantietä ehin ajaa tosi vähän ennen kun pistin auton seisomaan jatkojalostuksen ja talliongelmien takia, enempi minuu ihteeni häirihti olkatapeissa olevat väljät kun se levottomuus.
hitto ku ei tullu mitattua iskarin mittoja ku omaani vaihtelin, käyttikseen vaihoin samanlaiset mitä ohvikampeksessa. kai tuoho käy mitkä tahaan iskarit missä piisaa pituus piikki-lenkki eessä ja lenkki-lenkki takana kiinnitykset. mie laiskana tilasin lipposelta koko alustan kerralla ja käyttikseen iskaritki kierroksena ni ei tarttenu miettii et sopiiko ne vai ei ![]()
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
#3
|
||||
|
||||
![]()
Kyllä ne iskarit kannattaa vaihtaa pidempiin. Vakio alustallaki iskarit alkaa ensimmäisenä rajottamaan ulos joustoa puhumattakaan nyt ku on 2" korottavat jouset.
__________________
2X suzuki sj410 -83 |
#4
|
||||
|
||||
![]()
tuo on totta, vakiossa ei varsin piisaa pittuus minkään korotuksen kanssa, mutta siihen saapi todennäkösesti halvempiakin vaihtoehtoja kun ome/dobinson/terrain tamer/tms offroad iskarit, tosin en sitte tiiä kannattaako kohtuu raskaaseen autoon laittaa mittään hinnat alkaen bilhelvete iskareita, kun kunnolliset ei maksa kuitenkaan ko sen satkun kipale, tai pikkasen reilun ja iso ero on sitten miten auto käyttäytyy ääritilanteissa.
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
Nyt sitten kiinasta tulossa "professional quality" korotusjouset
![]() ![]() Paljonkohan tuohon 2.8TD:hen uskaltaa ahtoja laittaa? Välijäähdytin olisi myös suunnitteilla asennella keuilille. Päivitellään taas rojektia kunhan jotain saa aikaiseksikin. |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Vakio pillerille 0.9 bar on max jos haluat sen kestävän. Cooleri saa olla mallia iso sitten, mutta silti ei kannata pahemmin ahtoja nostella.
__________________
"Suunnitelmien mukaan mennyt remontti".....kato kun sekin viel joku päivä nähdään. |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Kala tiällä antaa varottavia neuvoja ja minnuu yllytti käyttiksen kanssa jotta ilo alkaa kilosta
![]()
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
#8
|
|||
|
|||
![]()
Dodiin, nyt on sitten kiinajouset alla
![]() Maastossa vielä kerennyt testaamaan, mutta eipä ainakaan tunnu olevan liian jäykät ainakaan. Vielä pitää toivoa, etteivät katkea ekalla mettäreissulla taikka lässähdä viikon päästä ![]() Parit huonot kuvat alla. |
#9
|
||||
|
||||
![]()
suunta on oikee ja alakaa näyttämään muasturilta
![]()
__________________
Mercenaries never die, they just go to HELL for regrouping!
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
budjetti hiluxi | offisuikka | Maasturiprojektit | 13 | 05.03.2013 20:21 |
Myyty Budjetti luokan lisälehtijouset | sako | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 6 | 18.02.2013 19:23 |
Budjetti hiluxi | härdelli | Maasturiprojektit | 265 | 22.05.2011 22:43 |
Ostettu nissan patrol sd 33 tai patrol gr | perse arska | O/M/V Ajoneuvot | 2 | 19.09.2009 06:27 |
Budjetti akkuvesi? | Eskimo | Chit-Chat | 23 | 15.03.2006 10:27 |