Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 07.04.2014, 14:16
lepa77:n Avatar
lepa77 lepa77 ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 26.10.10
Sijainti: Salo
Viestit: 3.666
Perusasetus

vau

__________________
.salon seudun OFF ROAD Ry. pari Toyotaa
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 08.04.2014, 06:28
Jare:n Avatar
Jare Jare ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Loppi, Finland.
Viestit: 8.488
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja lepa77 Näytä viesti
vau

on tota "hormin" päätä kyllä naurettukkin Siis se on varmaan noin 4" toi iso putki ja sisimmäinen ei varmaan edes 2".....kunnon ahdistin toi pönttö.....nooo se on kyllä vaihtumassa, jahka ehtii, meinaan pitää samalla uusia koko putki eteen turbolle saakka, kun on aika piikainen pilli, eikä taka-akselin kohdalla ole edes akselin ylitäävää mutkaa. Siinä on suora putki toimimassa "pohjaanlyönti kumina" Eli tää on selkeesti ollu viime aikoina katumaasturi

......nii juu, eihän se myyjä ollu edes ikinä kytkeny pikkupuoltakaan päälle ja lukkojen vipuset oli ruostunu jumiin, kun eipä ole niillekkään ollu paljon käyttöä ilmeisesti. Murrokset piti sellasta rutinaa ja pauketta, että niistäki oli varmaan rasvat unohtunu Nyt ne on rasvailtu ja näyttäs tarviivan vaihtaa navan tiivisteet, kun hiukka fuskaa läpi, eli kaikenlaista pientä ja isompaa puuhaa kyllä riittää..........onneks on leima voimassa ja 3+3 paku paperit ja 61 turbokiulu, muutenhan vois olla, että olis jonkinlainen "ostokrapula"


Ja hyvin huomaan, että kevät on tullu, meinaan alkaa pikkuhiljaa taas kaikki projektit kiinnostaan ja kaikkia pitas vähän ronkkia ja kirotuttaa, kun aikaa ei oo peuhata tarpeeks.
Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Optiman herätys Micco Tekniikka & Jutustelu 22 01.09.2009 23:59
M: Swamp Jumper projekti.....ehkä! Jare O/M/V Ajoneuvot 19 11.02.2008 22:16
veneilijät herätys mettäsika Chit-Chat 9 09.08.2007 17:37
AMC miehet herätys chief Tekniikka & Jutustelu 30 17.01.2007 20:54
Swamp Jumperin eloon herättäminen??? Jare Tekniikka & Jutustelu 28 02.12.2004 11:03


Sivu luotu: 05:15 (GMT +2).