Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 09.10.2004, 13:31
Arttuperkule:n Avatar
Arttuperkule Arttuperkule ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 12.12.03
Sijainti: Jyväskylä, Finland.
Viestit: 358
Perusasetus

Vikahan oli alunperin se, ettän.1.5kk sitten ajelin autolla ihan normaalisti kunnes laatikko tai jakis alko pitää livää kahinaa, meni noin viikko ja vaihdoin laatikkoon öljyt,kahina vaan jatkui, lähdin ajeleen remppapaikalta kotiin, ja noin 30km pääsin ja sillon 80km/h vauhdista koko auto tärähti älyttömästi ja vedin sit samantien pientareelle,kytkin pohjassa pysy käynnissä ja liikahteli.

Hinattiin kotiin, peruutin parkkiin, siinä se seiso 2kk ja nyt viikko sit alettiin suunniteleen rempaa,kokeilin siinä perkkkiksella et mitä sieltä kuuluu...pientä kolinaa ja rutinaa, mut liikku kuitenkin, hinattiin kaverin pihaan ja meinasin ajamalla siirtää remppa paikalle(n.40m)yht´äkkiä rusahti ja koko auto jumittu paikalleen,samoin jakiksen keppi, ja vaihelaatikosta hävis vaihteet.

Hinaamala saatiin nykästyä autoa sillai et saatiin laatikot vapaalle,mut edelleenkään ei kytkintä pystyny nostaan(auto käynnissä)pois, nyt laatikko siis irrotettuna ja loppu tilanne näkykin edellisessä viestissä.

Arttu

Vastaa lainaten
Vastaus


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
hj:n kori irti Tekniikka & Jutustelu 2 22.09.2007 09:07
Kohta tulee kiire.. ja kiire menee... :( FinnDRZ Chit-Chat 1 03.01.2007 12:17
Vaiheloota irti juza Tekniikka & Jutustelu 8 22.05.2006 22:03
O: HJ61 V.laatikko + lukollinen etumurikka *KIIRE* Jagar O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 14.04.2006 11:36
Kaikki irti SamppaFIN Jokes 0 30.01.2003 01:25


Sivu luotu: 08:13 (GMT +2).