![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Ja lista uusille autoille....jee jee. Kuinka moni on ostanu hiljattain uuden auton? Toisaalta mua ei kyllä oikeastaan kiinnosta toi hinta yhtään niin uudelle, kuin vanhallekkaan autolle, kun mun mielestä toi vitun GPS seuranta vaan pitää kieltää ja sillä selvä!!!! Kun ei tota vitun GPS seurantaa kuitenkaa asenneta rajalla latvian/liettuan/puolan/romanien yms autoihin, joita ehkäö kuitenkin olis syytä seurailla....tosin ihan muista syistä, ku kilometrikorvauksen takia, mutta sehän ei just bisnes miehiä ja valtioo kiinnosta, kun ei siitä tule rahaa kouraan! |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Eipäs nyt innostuta liikaa, kyseessä on vasta ensimmäinen ehdotus asiasta. Ja kaikki salaliittoteoriat Shellistä, Ollilasta, Noksusta jne kannattaa lopettaa kokonaan.
Saksassa asiaa on kokeiltu ja siellä valtio ei kerää yhtään dataa auton liikkeistä. Siellä auto laskee rahasumman per kuukausi ja sen mukaan menee maksut. Eli tietoturvastakaan ei kannata olla hirmusti huolissaan. Tuo seurantasysteemi ei menisi yhden toimijan taakse, vaan jokainen autoilija voi vapaasti kilpailuttaa systeemitoimittajan. Nämä vaan pikaisina ajatuksina asiasta ![]()
__________________
Tumpula Racing Team |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Dsl:n k-verotuksen poistuminen... | jyrden | Chit-Chat | 42 | 26.02.2012 12:21 |
Lj:n muodon muutosta... | make764 | Maasturiprojektit | 8 | 18.12.2011 22:21 |
Adressi Selkämeren kansallispuistoa vastaan | trailisti | Chit-Chat | 3 | 27.02.2011 19:34 |
Citymaasturi ruuhkautti liikenteen | legro | Chit-Chat | 4 | 19.04.2008 10:34 |
Sujuvan liikenteen teesit! | Lars | Niilo Paasivirta - Correct Opinions | 0 | 25.07.2002 07:20 |