Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

Vastaus
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 28.11.2013, 12:38
sos:n Avatar
sos sos ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 16.01.06
Sijainti: Jyväskylä, Finland.
Viestit: 2.245
Perusasetus

Sama itellä nopeus gepsin mukaan 80-85, joskus saatan muistaa hidastaa 60alueella joskus en. Ja se ettei muka kerkee k-autolla hidastaa risteyksissä on kuskissa vika pää sääntöisest risteyksissä joissa nopeu tippuu60 ni on ennakko merkit mihin risteyksestä pääsee, ni niistä voi päätellä, että nopus rajoitus laskee

__________________
hä ja kaikki kirjoitukse ovat muistin varaisia,eli ei kovin luotettavia koska yleensä en illalla muista mitä aamulla söin vai söinkö ollenkaan. Ja omituiset sanat saattaapi johtua tän noupädin kosketus näppäimistä, ku tulee näitä harha/viereisiä kirjaimia
Vastaa lainaten
  #2  
Vanha 28.11.2013, 13:11
turakki turakki ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 28.11.03
Sijainti: Hämeenkyrö, Finland.
Viestit: 939
Perusasetus

Itsehän koetan yleensä ajaa suht tarkkaan suurinta sallittua nopeutta eli käytännössä pari kolme km yli. Muutamilla autoilla se on vain ollut oikeasti aika hankalaa.

Aikanaan tuli kiskottua trailereita välillä Helsinki-Inari ja helvetillisin auto oli uusi d4d hiace. Viimeistään puolessa matkassa vauhti souti parinkympin haarukassa. Oma hj oli varsin tarkka, mitä nyt hyytyi kaikkiin mäkiin. Omista autoista huonoin oli edellinen skoda bensakoneella. Tasaista haluttua nopeutta ei vain meinannut saada aikaiseksi. Syynä taisi olla hiukan levoton sähköinen kaasupoljin.
Vastaa lainaten
Vastaus

Luokat
liikenne


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ennakkovaroitus Kusettajasta SuurSyömäri Linkit 117 07.07.2015 13:58
Peltipoliisin kiertoa... murkula_ Chit-Chat 80 13.06.2013 22:15


Sivu luotu: 06:08 (GMT +2).