![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
startin solenoidista se virtanasta kulunut loppuun, siinä pultissa on toki kaks niitä nastaa ja kääntämällä saa sen toisen käyttöön, se kuuluu kääntää puolessävälissä startin ikää eli jos on jo käännetty niin hiiletkin alkaa oleen loppu. se yhdistävä kiekko menee aika huonoksi jos koittaa ilman nastaa starttailla mutta senki saa VIILAAMALLA puhtaaksi rempattua, hiekkapaperista tuppaa tulla piikarbidia siihen kupariin ja sehän tekee saman kun kärjissä että ei mee kauaa kun on taas huonona.
Viimeksi muokannut Rytari : 10.09.2013 20:59 |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
![]()
__________________
Masinmäki. Kaasulla sitä autoa viedään. |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Jos neljästä hiilestä yksikin on jumissa/loppu, niin starttaus on vähä laiskansutjakkaa.
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Annoitko apuvirran suoraan napoihin vai pistitkö miinuksen suoraan moottoriin? Tarkista maadoitus.
__________________
Teoria on sitä että kaikki tiedetään mutta mikään ei toimi Käytäntö on sitä että kaikki toimii mutta kukaan ei tiedä miksi Meillä teoria ja käytäntö ovat sekoittuneet siten että mikään ei toimi ja kukaan ei tiedä miksi! |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Napoihin ja koneeseen molempiin kokeiltiin
__________________
Masinmäki. Kaasulla sitä autoa viedään. |
|
#6
|
||||
|
||||
|
Onhan riittävän kokoiset kaapelit käytössä? Joskus yritin yhtä Mercruiseria rimpuloiden kaapelien kanssa suoraan startista käynnistää, niin pyöriminen oli todella nihkeää. Paksummilla kaapeleilla hörähti heti käyntiin.
__________________
RASOR |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Itellä oli hiilet loppu ja ihan samoilla oireilla.
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
Lainaus:
Eiköhän vika ole tuossa solenoidissa!
__________________
Masinmäki. Kaasulla sitä autoa viedään. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Liian pieni akkuko kun ei jaksa pyörittää kunnolla? | dieselmoottori | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 27.07.2009 12:50 |