![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Turvallisin varmaan kysyä ensin koska on paljon eroja varmasti.
__________________
Positiivinen rasismi? Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta. |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Ei ne testannut jarruja mun Subaru Justystä. Oli niin hemmetin liukasta, joten ajoin katsastukseen nelivetopäällä. Sehän on nappi nelivedolla varustettu, eli kytkettävä. Katsuri ollut ikinä nähnytkään Justyä. Kysyi vaan onko tämä neliveto kun kyljessä lukee 4wd. Sanoin vaan että juu. Jonnekin talon taakse se sillä hurautti ja totesi että jarru on ihan ok. Kunnes nosti auton ja katseli jarruja ettei siellä ole paljoa jarrupaloista jäljellä..
Mitä me tästä opimme? Vaikka kuin saa huijattua jarrutestin niin katso että jarrupaloissa on ainakin pintaa
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Quatroa leimattu niin siitä revitty nappi irti ja laitettu peitelätkä vaan päälle. Jos meinaa silti viedä rullille, niin hieno vihjaus torsenin lukon hintaa muuttaa mielen aika nopeasti. Kerran tosin vain näin käyny.
__________________
"Suunnitelmien mukaan mennyt remontti".....kato kun sekin viel joku päivä nähdään. |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Oma rinkelikuatro ainakin ponkasee samantein rullilta jos siihen sen joku ajaa. Itse kokeilin kun sanottiin että voi noita torsen värkkejä rullilla ajaa. Voipa olla että on joskus vaihdettu jotain tonne askiin kun ei karkaa voima vaikka olis toinen pää ilmassa. Tosin jos erisuuntiin rullat pyörii ja ei ole kuin kytkettävä lukko niin pitäisi tasuria vastaan onnistua kyllä. Kokeili konttorilla ja lopetti samantein kun hyppäs siltä istumalta ylös rullilta kun rullat pyörimään lähti.
Itellä siis 1990 quattro joka pitäisi olla torsen värkki....Tosin tuossa autossa on niin paljon muutakin sellaista mitä ei tuossa pitäisi olla joten näillä mennään. Jarrulapussa luki vaan 4x4
__________________
Neljä pyörää joista suuri osa mustia ja pyöreitä. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Visko | LCHJ61 | Tekniikka & Jutustelu | 24 | 22.07.2012 07:38 |
| O: Pajeron visko | Arska-tehtaalta | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 2 | 22.12.2007 16:09 |
| ajovalonpesimet katsastuksessa? | DieselPower | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 28.07.2006 15:10 |
| toyon visko | julmajari | O/M/V Muut | 1 | 01.09.2005 09:59 |
| Ongelmia katsastuksessa? | LENNY | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 19.08.2005 07:37 |