Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #13  
Vanha 25.09.2012, 16:45
TML:n Avatar
TML TML ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 15.05.04
Sijainti: Juuka, Finland.
Viestit: 661
Perusasetus

[QUOTE=Calmari;919730]
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja TML Näytä viesti
Eipä se vaikutakaan, mut eipä tuo kilpihomma luulis olevan ongelma noissa orkkiksissa tai stanuissa, joku jopa saattas haluta ihan käyttiksellä käydä harrastamassa kevyttä möyrintää mutta siihen on kyllä ennenkin tarjottu vaihtoehdoksi autosuunnistusta. Itellä ei ainakaan tuu koskaan olemaan rahaa eikä taitoa rakentaa mitään kunnon maastoautoa eli tehdastarjonnan varassa oon. Saatampa kyllä olla väärällä foorumilla ja väärässä topikissa vaan eipä olis eka kerta :-)
Ja minä kun erehdyin luulemaan että nyt saataisiin enemmän osallistujia orkkikseen ja stanuihin kun auton ei tarviin olla katsastettu. En millään jaksa uskoa että näihin luokkiin olisi tulossa jotain "ammattilaisten" tekemiä kalliita ja katsastamattomia putkihärveleitä palkintoja keräilemään. Mieluummin uskon että nyt saadaan mukaan nuoria ja uusia kavereita jotka haluavat päästä kokeilemaan lajia pikkurahalla. Se ei nimittäin ole aivan halpaa pitää kilvissä autoa jota jatkuvasti hajotetaan offia ajamalla.

Orkkiksille ja stanuille on tarkoitus ainakin meidän kisassa järjestää muutama ajoalue jossa ei ole yhtään isopyöräistä reittejä särkemässä joten ajelun pitäisi sujua ihan leppoisissa merkeissä.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Suunnistus cupin säännöt kaudelle 2013 Paavo Tekniikka & Jutustelu 251 23.09.2013 16:44
Myyty Modiluokan Suzuki Samurai 1.9td make-lj O/M/V Ajoneuvot 9 05.08.2013 01:38
Uusi Offroad portaali kaipaa tuottajia Flash Tekniikka & Jutustelu 65 03.12.2006 20:29
Paras NHL siirto kaudelle 05-06 SamppaKoti Jääkiekko 13 15.09.2005 14:06
Sääntömuutokset kaudelle 2002-2003 reindeer Salibandy 0 24.06.2002 15:40


Sivu luotu: 12:59 (GMT +2).