Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Osto ja myynti > O/M/V Muut
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

O/M/V Muut Kaikki edellisiin alueisiin sopimattomat osto-/myynti-/vaihtoilmoitukset tänne osastolle.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #3  
Vanha 08.07.2012, 14:01
-MaTTi-:n Avatar
-MaTTi- -MaTTi- ei ole kirjautuneena
Guru
 
Rekisteröitynyt: 27.07.04
Sijainti: Jokela, Finland.
Viestit: 11.061
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja vellihousu Näytä viesti
Eikös noissa b&g koneissa mee ne kaasarin kalvot, aiheuttaa just tollasia oireita. Uudet maksaa pari euroo ja on helppo vaihtaa. (sori ilmotuksen sotkeminen)
Joo, niin kuulemma menee. Mutta tosiaan toi eka kone ei pyöriny uutenakaan tasaseen, jotenki tupsutti ja paukku putkessa ja huono starttaamaan. Takuuhuollossa vaihtovat tulppaa kun oli kuulemma pimee. Toisella kertaa sääteli kierroksia ylemmäs ja tuumas että toiset pyörii nätimmin kuin toiset. Purin kaasarinkin ja kalvo oli ehjä eikä roskiakaan näkyvissä.

Nyt on kaatikselta dyykattu moottori, mikä pelas yhen kesän suunnilleen okei. Nyt vaan ei jaksa enää, eikä millään inspais ropeltaa tätä, muutenki vapaa-aika kortilla. Tuon narukelan vois vaihtaa tosta toisesta ja vaihtaa sen kalvon, saattais pelata vuosia tai sitten viikon.

Olis kiva vaan nykästä narusta käymään ja ajella piha tyytyväisenä, ilman vitutusta mikä johtuu huonosti käyvästä, meluisesta ja pahanhajuisesta leikkurista. Enemmän menny tunteja ton leikkurin kanssa rassaamiseen ku ajamiseen.

Kohta meen kauppaan ja ostan 700 €uron Honda-koneisen Klipon, ajelen 20 vuotta vain tankaten ja joskus öljyt vaihtaen. No ehkä terää tarttee terotella kans välillä.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Ostettu Ruohonleikkuri karisa O/M/V Muut 5 08.06.2012 08:37
Myydään Ruohonleikkuri Rankku O/M/V Muut 0 14.05.2012 22:02
Ostettu Ruohonleikkuri maddis O/M/V Muut 0 05.10.2011 19:45
Myyty Honda FourTrax 300 4x4, Asiallinen ja toimintavarma neliveto Honda, VAIHTO / TARJOUS Kimpsu O/M/V Ajoneuvot 7 23.09.2010 17:01
M:ruohonleikkuri kares O/M/V Muut 2 22.02.2008 10:57


Sivu luotu: 00:42 (GMT +2).