Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #12  
Vanha 20.06.2012, 18:40
Heguli:n Avatar
Heguli Heguli ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 22.06.06
Sijainti: Espoo / Suomusjärvi
Viestit: 7.322
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Rauta Näytä viesti
Pakkohan siellä taustalla on jotain olla. Eihän terve ihminen herää aamulla ja totea että taidanpa lopettaa koko perheen elämän tänään.
Kyllä ihmisille pitäisi apua saada, varsinkin jos alkuvaiheessa huomataan että meinaa tulla ongelmia niin saattaa riittää että kerran kaksi pääsisi juttelemaan jonkun kanssa.
Tässä hienossa valtiossa on vaan lähes mahdotonta saada apua mielenterveys ongelmiin, kun on oikeissa paikoissa säästetty.
Näinhän se menee. Ongelma on vaan siinä, että vaikka palveluita olisi saatavilla, niin ne ihmiset jotka apua tarvitsivat, eivät hoitoon mene. Tai no osa tietysti menisi mutta suomalaiseen luonteeseen ei jotenkin kuulu mennä juttelemaan psykiatrille omista asioista ja ongelmista.

Nuoret tietysti käy kouluissa terveydenhoitajien puheilla niin sitä kautta voisi heitä saada jatkohoitoon. Mutta me aikuiset ollaan aikalailla oman aktiivisuuden varassa.
__________________
Tumpula Racing Team
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 21:00 (GMT +2).