Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #19  
Vanha 27.04.2012, 08:48
jv jv ei ole kirjautuneena
RIP
 
Rekisteröitynyt: 21.04.04
Sijainti: Päijät-häme, Hollola
Viestit: 3.244
Perusasetus

Tatsuniakin tullu taas hieman hipisteltyä. Kuvia ei oo laittaa kun puhelin mene huoltoon ja vanhassa on melkosen paska kamera.

Mut juu uudet HDK:n murrokset vaihdoin, etuiskareiden alapään kiinnitystä nostin 50mm lisäjoustojen toivossa ja etuakselin olkatappikulmaa käänsin taaksepäin kun meinas olla hieman rauhaton ajella tiellä.

Uuden raidetangon sorvautin (molocromo ainesputkee 32x7mm) ja samalla säädin auraukset.
Tulipahan samalla ostettua kaikkien suomen varaosatukkureiden varastot tyhjiksi raidetangonpäistä. Ei kuulemma tietoo et mistä seuraavaks pystyyvät hommaamaan.
No onneks tuli otettua osanumero talteen nii on helpompi metsästää niitä, vielä kun viimesen sais motonetista ulos.

renkaasta mitattu 2mm auraus -> aivan jäätävä woblaus, alko n.50km/h eikä loppunut ees satasen vauhdissa.
summanmutikassa käsin käännetty muutaman millin haritus -> ei ees yritä woblata.
Hieman vetelee isommista urista mut muuten pirun hyvä ajaa tiellä, ottaen huomioon et takavanne aiheutta pientä ravistusta.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
O: halpa pikkumaasturi, pätkä-patrol, pätkä-pajero O/M/V Ajoneuvot 11 02.02.2014 21:37
Myydään pätkä gr -92 lumi O/M/V Ajoneuvot 3 07.02.2012 22:45
Myyty pätkä gr -91 vertti O/M/V Ajoneuvot 3 16.08.2010 16:14
Myydään Pätkä GR jakenbj O/M/V Ajoneuvot 13 06.05.2010 17:00
o:pätkä O/M/V Muut 1 05.04.2005 09:40


Sivu luotu: 20:46 (GMT +2).