Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #25  
Vanha 29.08.2011, 20:20
WinChester:n Avatar
WinChester WinChester ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 15.07.09
Sijainti: Viiala (Akaa)
Viestit: 1.901
Perusasetus

Meteliä on ilman AC:tä ja sen kanssa, mutta vain kylmänä. Se on joko laturi tai AC, kun se moottorin nurkka kerran vinkuu/sirkittää. Nyt kun Craisu on kilvissä, niin vois taas palata "arkeen" ja ruveta tutkimaan ja värkkäämään Jeeppiä. Sandenin pumppu on, mutta jos se on viallinen, niin voihan kerpele. Mieluummin olis laturi, kun AC:n täyttö maksaa satasen pumpun hinnan päälle... Ääni muuten ilmestyi syylärin totaalihuuhtelun jälkeen, mutten oikein usko että sillä olisi syy-yhteyttä asiaan... Vesipumpun laakeri se voisi olla, mutta ääni on toisessa suunnassa. Syyläri on ainakin nyt täynnä ja ilmattu, joten ei se ainakaan pumpun kavitointi ole.

Nyt kun muistin, niin viime kesänä magneettikytkin ei kuumana kytkenyt päälle ja silloin kompuran akselin päästä otettiin millin paksu prikka pois, jossa kytkisi. Jos prikan puuttuessa kytkin on nyt kulunut sen millin, niin sieltä akselistahan se ääni voisi kuulua! Tutkitaanpa asiaa.

Harmi kun ei tuota Craisua voi laittaa tänne maasturiprojekteihin, tuli melko siisti peli! Laitetaan nyt kuitenkin tommoset snadit fotot, vaikkei offroadari olekaan. Vaikka sen yhden WJ:n kauppa menikin huti, niin ehkäpä tämä on parempi monessakin suhteessa. .
Liitetiedostot
Click image for larger version

Name:	06082011312_small.jpg‎
Views:	496
Size:	43,6 Kt
ID:	21146   Click image for larger version

Name:	29082011408_small.jpg‎
Views:	530
Size:	37,7 Kt
ID:	21147  
__________________
Raha ja romut rauhottaa.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myyty Jeep Cherokee ltd 4.0 -91 Traveler O/M/V Ajoneuvot 10 10.06.2009 23:18
Myydään jeep cherokee kaiffari O/M/V Ajoneuvot 0 14.04.2009 21:41
Jeep Cherokee 4.0?? mattijun Tekniikka & Jutustelu 2 30.12.2008 16:33
Jeep Cherokee Xj vm.-89 O/M/V Ajoneuvot 7 29.06.2006 19:48
Ostetaan jeep cherokee/grand cherokee vanteet O/M/V Muut 5 16.12.2005 21:50


Sivu luotu: 14:27 (GMT +2).