Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #10  
Vanha 10.05.2011, 20:43
Rekisteröimätön
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

http://www.poljin.fi/pyorailijoille/...lkupyoramallit
Tussa linkissä on jotain infoa mitoituksesta ja pyörätyypeistä. Kuukkeliin kun laittaa hauksi esim: MTB frame size. Tulee laskureita jokka ottaa huomioon myös jalkojen pituuen.

Komppaan kyllä Flugfiskea noiden halpisten suhteen. Joskus ostin maastopyöräkaupan halpiksen ja sen käyttöikä (vaihteet, jarrut, hammasrattaat, laakerit, vanteet yms) oli noin 1.5-2vuotta. Sen perästä ostin halvimman kunnollisen ja nyt on keulan vaihto eessä. On kestäny nyt noin seittemän vuotta ajoittain harrastuksenakin rallailua. Ja keulakin menee uusiin osin halusta "virittää" fillaria ja varsinkin täydellisen huollon puutteen takia. Ja jarrujen ja vaihteiden toimivuudessa kestävyyden lisäksi on aika iso ero.
CRC:n lisäksi probikeshop ranskasta ja wiggle englannista voipi olla kanssa vertaamisen väärtejä kauppoja. Ja se kuukkeli niitä löytää lisää. Saksalaisiaki on.

Lauri-Poika
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
00-02 Cherokee hankinnassa. Neuvoja? LaGrande Tekniikka & Jutustelu 3 08.09.2009 17:01
M:Nishiki bixx 26" maastopyörä (Kuvat lisätty) Rotta-Racing O/M/V Muut 3 15.03.2008 20:52
M:Maastopyörä joustokeulalla ja levyjarrulla.Meni! Castrol O/M/V Muut 20 12.11.2007 00:32
Pickup hankinnassa Miraakkeli Tekniikka & Jutustelu 7 05.08.2007 09:20
Sisu A-45 hankinnassa Viikari Tekniikka & Jutustelu 3 26.03.2007 05:31


Sivu luotu: 19:31 (GMT +2).