Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #36  
Vanha 24.02.2011, 00:29
Rekisteröimätön
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja pee Näytä viesti
sakkojahan tuosta ei saa kuin rikesakkona 50 euria tai 6 päivistä

muut kustannukset voip olla hiukan enemmän - miks tällast pitää muuten tarvii kokeilla / tehdä ? onks täs sama ajatus kuin ajella ilman maksettuja vakuutuksia / liikennekäytöstä poistosella ? eli "puhdas perseaukisuus" ??
Sen takia tätä tehdään, eli siis että on ylimääräinen henkilö kyydissä, koska joskus on tilanne päällä että on pakko olla 1-2 ylimäärästä henkilöä kyyvissä, niin pitää olla 100% faktaa että saako nuo lisä henkilöt olla kyyvissä ilman sakkoja, ja jos tulee sakot niin minkä suuruiset ne ovat on? rikesakko turvavöistä, koska ei ole turvavöitä? tarvitsen faktaa ettei tarvitse pelko perseessä ajaa. oma autoni on rekisteröity 1+2, hj huoltoauto, mutta työmaan takia löytyy kuljettaa takana 1-2 lisähenkilö melkein päivittäin, ei ole penkkejä eikä turvavöitä, mutta ihan oikeita töitä tehdään, kyseessä pikku firma joten firman työjohdolta turha kysyä tai tai antaa mitään vastuuta, kun ei maksa edes ylityö ja lomakorvauksia.

jos oltaisiin "oikeassa" isossa firmassa niin maksut tulis ok ja ajettas firman autoilla, eikä omalla 25v vanhalla ruosteisella toyotalla työajoja
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
cruiseri kuljettaa alticity Chit-Chat 0 24.12.2010 00:39
Ostettu Vanteet 16", jako 6x139,7, leveys 6" tai enemmän, et -15 tai enemmän miinusta. ImacInnes O/M/V Renkaat ja vanteet 2 18.04.2010 09:07
Myyty Mille Miglia Emotion 8X17 aluvanteet 225/45ZR17 renkailla. 454SS O/M/V Renkaat ja vanteet 2 02.08.2009 09:24
offi porukka rehtiä porukkaa? ventora Tekniikka & Jutustelu 59 22.03.2009 21:27
Saako huoltoautolla kuljettaa koiria? KooJii Tekniikka & Jutustelu 16 13.02.2006 08:54


Sivu luotu: 16:54 (GMT +2).