Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 13.02.2009, 15:08
Rekisteröimätön
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

kone


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja anssi80 Näytä viesti
Terve taas. Pääsi vihdoin kotia reissunpäältä ja heti talliin laittaan autoa "baanalle". Piti vähän tehdä pakoputkea mutta värkit loppu tuohon taka-akselille josta on tarkoitus kurvata tuohon takalokariin, eli nousee samalle tasolle kuin bensatankin korkki mutta eripuolelle. Lähettiin tuossa sitte yhden LJ:n(Visan) kanssa kattelemaan emännälle hiihtoreittejä autoilla ja löytyhän semmonen... Loppu matkasta tuli semmonen kiva soramonttu tuolla salonpäässä jonne jäätiin hetkeksi pörräämään ja... öljypohja on nyt ihan kaput. Halkesi se "väliaikainen" kemiallinen paikka kun etumurikka iski siihen aika kovaa ja tuli öljyt kartanolle. Ja TAAS tultiin narunnokassa kotia(toinen kerta). Eli pitää yrittää vaihtaa siitä vanhasta koneesta tuo öljypohja tähän uudenmapaan kun se on peltiä ja valmiiksi läjässä.
mul ois tommonen 300d kone täs kempeleessä kinoksessa, mis ois ainaki ehjä öljypohja ja jotaki muutaki ehjää jos kiinnostaa.ja on rangeen toteutettuna se putkikin kylestä ulos niin kuin suunnittelit. jos kiinnostaa kauppahommelit ni tavottaa num. 040-5222850 pete
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
AXE anti-hangover suihkusaippua tuska This And That 21 09.08.2003 13:27


Sivu luotu: 15:20 (GMT +2).