Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 25.08.2004, 11:28
Nerd-O Nerd-O ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 13.05.03
Sijainti: Kusinen pk-seutu
Viestit: 8.874
Perusasetus

Lämpöä talveksi


Tuossa aamulla kun hurauttu jeepulalla töihin niin oli vähän vilposta meininkiä. Tosin suikkaan verrattuna autossa oli hiki <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> Mutta ei tuo jeepula kyllä kovin paljon tunnu lämpöä sisään päästävän. Lämppäri oli koko matkan säädetty kuumimmilleen ja ei siellä kovin kuuma tuohon pihaan tultaessa tullut.

Mitähän jos vetäis taakse toisen lämppärin? Vesiletkua vaan perään. Vai onko noissa jeepeissä jokin oma erillinen kytkin millä sitä lämpöä alkaa tulla oikeen urakalla <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> Kyllä tuollaisen 4-litraisen olettaisi lämpöä kehittävän.

Ja miten muut vastaavan auton omistaneet/omistajat on tehnyt noiden nahkapenkkien kanssa talvella. Ei niissä lämmitystä näyttäis olevan vai onko niissä jokin automatiikka? Kytkintä en ainakaan vielä ole löytänyt. Pitääkö biltemasta hakea vimmosen päälle oleva penkinlämmitin viritelmä siihen? Palaa koko auto niin pääsee tuostakin ongelmasta samalla

-- Jeep tuuning in progress tai jotain sinne päin --

Nerd-O

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Millä lämpöä kabiiniin (Gaz) Ex_inkkari Tekniikka & Jutustelu 41 05.12.2005 23:16
polttoainekäyttöistä lämpöä esim autoon dbltrbl O/M/V Muut 0 26.10.2005 20:50
suzukiin lisää lämpöä! Timbba Tekniikka & Jutustelu 33 16.01.2005 11:41
Talveksi seisontaan.. MIC4-90 Yleiset 6 02.11.2004 07:42
Autonpeite talveksi MIC4-90 Yleiset 15 25.10.2004 22:48


Sivu luotu: 03:05 (GMT +2).