Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #15  
Vanha 19.11.2008, 20:47
jv jv ei ole kirjautuneena
RIP
 
Rekisteröitynyt: 21.04.04
Sijainti: Päijät-häme, Hollola
Viestit: 3.244
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja SuurSyömäri Näytä viesti
Joo

Painopistettä siirretään radikaalisti etupäästä taaksepäin. Ennen on ollut n. 70cm hyttiä ja istujat siinä etuakselin päällä ja etupuolella. Joten rasitus ei ole samanlaista etumurroksille enään. Toivottavasti.Ja jos on niin niin ei kait tuo ole mahdotonta että käy repaiseen murrokset jostain tuhdimmin rakennetusta vermeestä.



sen verran tolla samrockin vehkeellä ajaneena voin kertoo et ei käänny vauhdissa mihinkään ennen kuin höllää kaasun jos keulassa ei oo ollenkaan painoa.
renkaat kääntyy mut auto ei

laittakaa vaan hieman painoa etu akselillekkin ja sehän on helppoo kun siirtää vaan jakkaroita etemmäks.


eli tästä vekottimesta oli kysymys:




tässä oli penkit liian takana tai sitte ois pitäny laittaa jotain lisä painoo keulalle. silloin kun tossa toimi neliveto nii se käänty hieman paremmin mut takapotkuna tosi huonosti.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit


Sivu luotu: 03:14 (GMT +2).