Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 02.06.2020, 09:16
suzs205:n Avatar
suzs205 suzs205 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+
 
Rekisteröitynyt: 22.06.11
Sijainti: joensuu
Viestit: 223
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Hcet Näytä viesti
Ylinopeus pienikin voi sattua vahingossa. Tie pysyy samanlaisena mutta vähän huonosti sijoitettu kyltti jää huomaamatta ja paukutat ylinopeutta tutkaan mistä seuraa sakko. Pari tälläistä todellista vahinkoa ja on kortti hyllyllä, minkä seurauksena loppuu työt ja rahantulo. Mielestäni rangaistus ei ole ollut suhteessa tekoon.
Samaan aikaan kylillä mukiloidaan toisia, raiskataan naisia ja juopot sekä piripäät pyörii liikenteessä, mutta ilman valvontaa ja ilman kunnollisia rangaistuksia, koska siitä ei kerry valtion kassaan yhtälailla tuloja.

Ps. Itselläni ei ole kuin yhdet ylinopeussakot
Niin, ja tutut tiet ovat niitä pahimpia. Itse saanut 39v aikana 2 ylinopeussakot. Kummatkin tutulla tieosuudella. Ensimmäinen tuli viime vuosituhannella kun 50km/h oli vaihdettu 40km/h ja rikesakkohan siitä tuli. Nykyisin tie on taas 50m/h, kun on suora tie keskellä metsää missä ei ole mitään. Toinen muutama vuosi sitten kun 40km/h olikin yllättäen vaihdettu 30km/h ja tietysti poliisit sen tiesivät, ja minä en tutulla tiellä katsonut tarpeeksi tarkkaan liikennemerkkejä.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Trial säännöt 2013!! Säännöt julkaistu! tare Tekniikka & Jutustelu 10 18.03.2013 23:05
Ajokortin opetuslupa? ImacInnes Chit-Chat 11 25.11.2011 09:58
Ajokortin uusiminen (HYVÄ EU!!!!) t.haapala Chit-Chat 39 19.05.2011 22:47
Ajokortin päivitystä vetohommiin pee Chit-Chat 37 03.12.2008 17:57
Wanhan mallisen ajokortin omistajat tänne. Bruno Chit-Chat 9 30.09.2007 10:28


Sivu luotu: 03:19 (GMT +2).