![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#31
|
||||
|
||||
![]()
Juu.. muistin väärin ja olin just korjaamassa kunhan vain pääsin duunipaikan pihaan auton ratista. XJ:ssähän ne on tosiaan reunoista kiinni ja ZJ:ssä kumin alla.
Omaan ZJ:hin tein taakse jo aikaapäivää sitten pohjaanlyöntikumit niin, että jatkoin jousitolppia korissa riittävän määrän alaspäin, ja putken päähän hitsasin samanlaisen kupin kuin mikä edessä on. Eli pohjaanlyöntikumi on jousen sisällä kuten edessäkin, ja jääkiekoilla saa sitten hienosäädettyä sisäänjouston määrän ![]() En nyt ulkoa muista oliko 43mm vai 48mm:n ulkohalkaisijaltaan oleva vesijohtoputki/ hydrauliikkaputki prikulleen oikean kokoista.
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna. Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla. Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008. |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Ostetaan Jeep Grand Cherokee | Alabamajamppi | O/M/V Ajoneuvot | 4 | 03.12.2016 23:08 |
Ostetaan Jeep grand cherokee | Venom | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 23.09.2016 16:50 |
Ostettu Bensa Jeep. Cherokee/Grand cherokee | vturpeinen | O/M/V Ajoneuvot | 5 | 29.07.2016 06:42 |
Ostetaan jeep cherokee/grand cherokee vanteet | O/M/V Muut | 5 | 16.12.2005 21:50 | |
M: Jeep Grand Cherokee | O/M/V Muut | 1 | 01.11.2005 19:27 |