Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 04.03.2017, 16:34
perkei:n Avatar
perkei perkei ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 28.07.12
Sijainti: Savolax
Viestit: 1.152
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Danlig Näytä viesti
Saivartelisin tähän sellaista, että sinkki ei niinkään ole vaarallista ihmiselle ja sinkkikuumekkin on sinällään vaaraton joskin epämiellyttävä
Sinänsä turha saivartelu, koska fluoriyhdisteiden hengittäminen on kuitenkin haitallista ja fluoria/fluorideja muodostuu juurikin mm. sinkin käryttämisestä.
Itsekin tosiaan syön sinkkiä tablettimuodossa lisäravinteena, joten sikäli se ei ole ihmiselle myrkyllinen.

Mutta kuten sanottua niin välinpitämättömyys on oma asia. Kuuma maito ja röökinpoltto auttaa sinkkikuumeeseen, kiikkustuolissa voi sitten vanhempana todeta tuliko jälkiseuraamuksia vai ei.
__________________
- En pidä teistä.




Viimeksi muokannut perkei : 04.03.2017 16:51 Perustelu: Lisäys/selvennys.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Alustan ruuvaus/niittaus hitsauksen sijaan ialas Tekniikka & Jutustelu 7 05.09.2006 14:16


Sivu luotu: 23:48 (GMT +2).