Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 17.08.2016, 18:46
lauri a. lauri a. ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 07.01.14
Sijainti: Sastamala, Finland
Viestit: 78
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Ippe69 Näytä viesti
Mie olenki miettiny, että miten saisin Geehen kunnollisen ilmanoton/putsarin. Tällähetkellä on vain vapaavirtaussuodatin suoraan turbossa. Oikea puoli on niin täynnä tavaraa, ettei sinne mitään sovi, enkä keksinyt mistä saisin putken vedettyä vasemmalle puolelle. Pitää huomenna lähteä ostamaan viemäriputkea

Koneen osalta mulla oli aikalailla sama vikalista, näin jälkikäteen ajatellen olisi pitänyt vaihtaa 606 tilalle...
Tuo viemäriputki viritelmä oli kyllä sellainen että en semmoista enää hevillä autooni laittaisi. Varsinkin sen jälkeen kun putsarikotelon käytti irti ei ollut enää mitään varmuutta siitä miten moni putkiston n. 15 liitoksesta vuotaa. Imuputki meni myös verrattaen alhaalta joten epäilytti hiukan miten sen kanssa käy jos autolla rypee huolella jossain. Mut tuo putsari homma on haastava Geessä ja itelläkin mietinnässä miten sen toteutan aikanaan.

606 päätyminen ei ollut itelle vaikea ratkaisu, tuo 603 oli niin lohduttomassa kunnossa ja mulla on muutenkin hyvät kokemukset tuosta koneesta 124 kopassa.
Vastaa lainaten
 

Luokat
mercedes, mersu


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Miehen kolme elämää timmy Chit-Chat 2 07.05.2010 18:00
Elämää suurempi huijaus Raivo Elämää suuremmat huijaukset 2 20.03.2008 19:54
Kohti seuraavaa elämää bono Rakas Päiväkirja 9 09.02.2006 20:52
Koiran elämää Ipe64 Chit-Chat 53 25.07.2005 15:50
Elämää Marsissa... Gazza This And That 0 29.05.2002 09:19


Sivu luotu: 00:31 (GMT +2).