Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #5  
Vanha 13.05.2016, 17:38
hulkkmi hulkkmi ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 25.03.16
Sijainti: Oulu, Suomi
Viestit: 32
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Vilkutin Näytä viesti
Empä kyll näkemättä muista millanen systeemi se ikkunan irrotus oli... lähti ihan ok ku vuoden vaihteessa yhestä irrotin.

Joo kyllä se näky olevan uskalluksen puutetta Kokeilin tuossa päivällä uudemman kerran tutkailla nuita ikkunoita ja sen yhden ruuvin avattua "raakasti" ikkunaa aukipäin - kyllä se peltinen sarana (mikälie oikea nimi?) antoi sen verran periksi, että saisi ne 2 muutakin ruuvia auki, mutta veikkaan, ettei ole tarkoitettu kovin monesti auottavaksi nuita peltisaranoita? Eli tummennusprobleema on sivulasien osalta ratkaistu, jos sitä ens viikon aikaan saisi kalvot nakattua laseihin. Samalla voisi maalailla vetokoukun runkoineen mustaksi, kun vähän päässyt ruostumaan.

Mites sitten takalasin kanssa? Tuohon kun on pleksi vaihettu lasin tilalle, niin voiko tuota oikein mitenkään tummentaa? Googlaamalla löysin Solarplexius -nimisen tuotteen, tuota voisi harkitakin takalasin päälle, niin ei menisi ainakaan pleksi pilalle.

Millainen homma tuo auton korotus olisi toteuttaa helpoiten? Joku 2" riittäisi vallanmainiosti ens alakuun.
Vastaa lainaten
 

Luokat
hilux, toyota


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Terranon laittoa KerT Maasturiprojektit 38 24.12.2011 12:11
Patrollin laittoa etsku Maasturiprojektit 6 18.09.2011 22:23
Pajeron laittoa Mulkku Maasturiprojektit 2 29.01.2008 23:20
Pihan laittoa JakeHammer Chit-Chat 12 06.07.2006 15:41
Hiluxin laittoa... Tekniikka & Jutustelu 11 09.05.2005 17:34


Sivu luotu: 06:28 (GMT +2).