Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #9  
Vanha 26.03.2016, 11:43
ondepynde ondepynde ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 15.02.15
Sijainti: Ylöjärvi, Viljakkala
Viestit: 36
Perusasetus

Nyt lähipäivinä hiluxi on pääasiassa odotellu osia pihan puolella. Tarkoituksena on ollut siivoilla hallia ja laittaa keskeneräsyyksiä kuntoon, mutta aikalailla pelkäksi kaljanjuonniks se on mennyt.
No on sitä nyt kuitenkin jotain saatu aikaseks. Alkoi vakiokytkin luistaan teiden sulaessa isoilla vaihteilla, nelosella ja vitosella. No ratkasu tähän on tamgearsin isompi Exedyn Racing kytkinpaketti. Kytkinhän ei sovi ihan suoraan vakio vauhtipyörään. Pulttijako on pikkusen erilainen ja isomman kytkinlevyn takia kitkapintaakin joutu isontaan. Paikallinen koneistaja hoiti homman.





TSL:llät ei ollut vielä omilla vanteilla, joten mukavaa rengasjumppaa oli tiedossa. Aikani hikoilin yhden renkaat kanssa huonolla rengaskoneella, ja päätin viedä kumit ammattilaiselle. On tainnut muutaman vuoden olla renkaat kyseisillä vanteilla. Meni rengaliikkeessäkin pieni tovi saada painettua renkaan takapuoli irti vanteesta Vanteet oli vielä niin hyvässä kunnossa, että ei raaskinu maalata vaikka mieli teki. Venttiileille pienet suojat kuitenkin hitsailin.


Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään Hilux ln-170 hilux lavakaukalot tonnisata O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 5 25.04.2014 22:51
Vetokoukun sopivuus Hilux Surf/4-runner/Hilux/Taro habahaba Tekniikka & Jutustelu 1 18.02.2014 07:07
Myydään hilux taka akseli 4.56 välitys , hilux perä murikka 4.56 toyota4x4 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 5 25.10.2012 21:25
Myyty -82 hilux takalaita ja -89 hilux konepelti. . Hilux_TD O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 21.07.2012 19:58
Myydään toyota hilux,RJ . 8" perämurikka, hilux korotus jouset. toyota4x4 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 22.07.2011 08:30


Sivu luotu: 17:05 (GMT +2).