Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 13.10.2015, 15:53
Ippe69 Ippe69 ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 28.10.07
Sijainti: Muonio
Viestit: 1.080
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Ippe69 Näytä viesti
Irroitin toisistaan ja moottorilta, mutta ei vaikutusta mihinkään. En tiedä liittyykö mihinkään, mutta siihen ei tule jännitettä heti kun virrat laittaa päälle. Vasta sitten, kun ensimmäisen kerran käyttää pyyhkijöitä ja jännite jää vaikka rele on irti. Kokeilen vielä 123:sen releellä.
Ei onnistunu 123:sen releellä. Ilmeisesti se toimii jotenkin erilailla, vaikka navat on samoin numeroitu. Tilasin sitten ebaysta käytetyn releen. Tänään laitoin sen paikalleen, eikä vika korjaantunut. Joskus on käynyt siten, että olen pysäyttänyt pyyhkijän väärään asentoon, ja sen jälkeen laittanut vilkun, niin pyyhkijä on palautunut alas. Se on kuitenkin ollut satunnaista, enkä tiennyt onko ollut sattumaa vai mitä. Aloin nyt kuitenkin uudella releellä kokeilemaan samaa ja kun laitoin pitkät päälle, niin pyyhkijät palautui oikeaan asentoon. Sen jälkeen alkoi tihku toimimaan. Huvikseni kokeilin vielä laittaa alkuperäisen releen takaisin ja nyt toimii silläkin. Ilmeisesti viiksessä on(oli) jotain vikaa. Nyt kuitenkin pyyhkijät toimii kuten kuuluu.
Auton savutusta en ole ehtiny korjata. Polttoainelinjat olen käynyt läpi, että siellä ei vikaa ole. Meni kuitenkin nokitestistä heittämällä läpi, eikä katsastuksessa muutenkaan ollut ongelmia.
Vastaa lainaten
 

Luokat
mercedes, mersu


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Räjäytyskuvia mersusta Larha Tekniikka & Jutustelu 12 23.06.2015 07:30
Huomio!!! Kaikki metsästystä/ammuntaa harrastavat offroad miehet ja naiset!!!! TOPPAHOUSU Chit-Chat 87 26.11.2008 14:00
Mersusta loppuu joustot! Larha Tekniikka & Jutustelu 13 26.02.2008 20:41
Mersusta huoltoauto MakeH Tekniikka & Jutustelu 2 13.04.2006 17:24
Mersusta Masi Tekniikka & Jutustelu 0 23.11.2005 18:07


Sivu luotu: 12:53 (GMT +2).