![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#17
|
||||
|
||||
![]()
Vaihteeksi pientä turbojumppaa, ahdin irti ja pakopesän vaihto. Piti hukkaportin kello vaihtaa, mutta oli ruuvien kuusiokolokannat sen verran huonossa kunnossa, että oli helpompi vaihtaa koko pakopesä.
Samalla tuli askarreltua jarruputkesta alku pakopainemittarin letkulle. Viime viikolla kokeilemastani MB ahtimesta selvisi, että pakopuolen siipipyörä on pienempi kuin VW versiossa, samoin pakopesän aukko. Ilm ero on niin suuri, ettei lähtenyt pyörimään, reunoille jää n 2 mm tyhjää. Saa toistaiseksi jäädä tuo nykyinen ahdin, jospa sille MB ahtimelle saisi tehtyä laipalla sijoituksen johonkin ha-version pakosarjaan, jolloin ahdin nousisi ylemmäksi.
__________________
Gefangener der Straße, aber frei wie der Wind im Schnee. |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Syncro Caravelle | koppis | Tekniikka & Jutustelu | 23 | 12.09.2011 16:05 |
T3 syncro | Heegi | Linkit | 6 | 11.09.2011 11:55 |
Myydään vw passat 4x4 syncro tdi -98 | Rekisteröimätön | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 19.03.2010 21:46 |
Myydään G60 Golf Syncro | MBG | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 26.02.2009 10:22 |
O: Vw Transporter syncro 16" | 2d4wd | O/M/V Ajoneuvot | 5 | 22.03.2007 16:06 |