Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #33  
Vanha 10.11.2004, 17:19
LaaLaa:n Avatar
LaaLaa LaaLaa ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Lahti, Finland.
Viestit: 6.248
Perusasetus

Lainaus:
quote:
onko ny niin,että pitää lähtee ostaa toi lehti ja sitten näkee joitain fotoja teitin "extreme reissusta" He no kiva ois jokunen lissääkin nähdä niin sitten tietää mitä se ääri offroad on.

Makee mesta misssä pyöritte, radan jälkee? siinä heti ylitettyämme rata helatorstaina juna tuli noin miljoonaa arvaa meinasko tulla jännä kurkkaamaan? Sika hyvä mesta missä laalaa ja koopee kiinni siitä meki mentiin mutta se jatko taisi teillä mennä jonnekkin muualle kuin meillä keväällä.
saisko mitään gps tietoja reitistä voisi mennä joku kerta kokeilemaan sen?

Kiitos
Katsoppa tuolta tapahtumista tai jussilaisen sivuilta suoraan. ainakin luulis kuvia olevan riittävästi<img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

Joo kuvat oli radanvarsi reitin lopusta, oli ihan sikana kaislikkoa kun ekana tuuppasin. ei oikein ollu pokkaa ajaa lumpio-lukko päällä<img src=icon_smile_blush.gif border=0 align=middle> Muuten tuo radanvarsireitti oli suuri pettymys, aika paljon oli paranneltu sitten viime käynnin 4 vuotta sitten.
Me jatkettiin tuon jälkeen ojajärven tietä etelään ja heti ensimmäoisestä vasuriin ja sieltä vielä ekasta vasuriin katkoviiva reitille. siellä oli nuo pitkospuut ja suo josta ei noin märällä oikein ollut asiaa yli ainakaan alkuvaiheessa reissua. siihen olis varmaan uhrautunut päivä tai 2 ja muutama vinssi<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
Muut kuvat onkin suurimmaksi osaksi sitten tuolta kaukolan eteläpuolelta ja vuosalmelta jossa tuo hanhilammen suo on. jossain kartoissa se on kylläkin suusrsuo.
Gps koordinaatteja mulla ei juurikaan ole ennen kun saan joskus kaliproitua jonkun kartan tuolle alueelle.

BOGGER, Nice all-terrain tire<img src=/smiley/finger.gif border=0 align=middle>
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
4x4-magazine Chit-Chat 4 27.06.2006 17:30
4x4 Magazine 4/04 JAMANT Tekniikka & Jutustelu 81 25.01.2006 08:58
Hot magazine Juniori83 Chit-Chat 1 24.07.2005 17:38
4x4 Magazine Klasu Tekniikka & Jutustelu 3 14.02.2005 14:58
4x4-magazine MuumiPappa Tekniikka & Jutustelu 7 25.01.2005 22:11


Sivu luotu: 22:45 (GMT +2).