Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja toyota4x4
siis ei korjaamot suostu vaihtaa iskareita sulle onpa erikoista..? vanhoilla vaatteilla vai pilkki kaloillako yritit maksaa??
|
Ihan euroilla meinasin maksaa. Mutta kun mukana ei saa olla omia varaosia. Sit homma onnistuu jos ostan niiden täysin ylihinnoiteltuja osia. En tiedä mikä tuossa on ongelma jos tuon omat varaosat mukana? Mikäli ne ei sovi sinne niin sitten vanhat osat takaisin kiinni ja maksaa siitä että kaveri yritti ne sinne laittaa. On nuo huollot vaan niin surkeita esityksiä nykyään ettei niitä kovin mielellään viitsi edes käyttää. Puuttuu kokonaan se ajattelutapa että palvelemalla asiakasta saat luotua asiakassuhteen. Toki on sellaisia firmoja missä tuo vielä toimii, mutta aika harvassa nykyään on.
Näkeekö joku jostain korjausoppaasta miten se yläpään kiinnitys pitäisi aueta? Apparin puolen kiinnityksen näkee alhaalta päin, mut ei sinne tunnu mistään pääsevän kunnolla käsiksi. Ihan normaali 19mm mutteri/pultti siellä näyttäisi olevan. Mitään luukkua en huomannut sinne olevan.