Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Maasturiprojektit
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #11  
Vanha 04.01.2014, 13:52
Mase:n Avatar
Mase Mase ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 27.07.11
Sijainti: Yläne
Viestit: 1.523
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja temmi_hoo Näytä viesti
KUVA!!! Hyvä, että toimii

Onko nää jotenkin työvaloisalla aakeen laakeen leveellä kuviolla, vai onko myyntimiehet päässy hakemaan kantavuusmetrejä kilsan päähän ulottuvalla kiilalla?

Miltä se kotelo purkaessa vaikutti tukevuuden ja tiiviyden ja tämmösten asioiden puolesta? Oma fiilis sanoo, että kannattaa tehä valutusreiät kondenssivesille sun muille, mikäli ei aio kahlatessa upottaa valoja.

Vesitiiviys toimii molempiin suuntiin ja jostain syystä vesitiiviissä laitteissa tuntuis olevan enemmän odottamattomia vesiongelmia. Malliesimerkki olkoon sitten vaikka kaikille tutut Torpedon kolmivaihteiset fillarin takanavat (klooni Sturmey-Archerin luottolaitteesta), joissa ei ole tiivisteitä, ja jotka juuri koskaan eivät ole ruosteessa. Verrokkilaitteena Shimanon vähän tiivistetymmät takanavat samoilla rasvoilla on useinkin ruosteessa, koska mestoihin kertyvä vesi ei pääse pois yhtä helposti.
Juu, valokuviokuvia odotellaan, tollaset ollut Muulin katolle mielessä ja merkkilamppuina vastaavat maksaa niin pirusti! Toi vesitiiviys juttu on ihan totta, vesi pääsee paljon helpoimmin sisälle kuin ulos! Melko usein saa poraskella pieniä poistoreikiä akvaarioumpioihin ja lamppuihin jotka lainehtii polttimoihin asti. Pahimpia on kotimaiset E- umpio viritykset tuonti autoissa. Voisi kuvitella että kiinalaiset liimasaumat pitää yhtä hyvin kondenssivettä
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Kyllä jenkit on fiksuja... Uazmies Linkit 6 02.02.2011 22:58
Kyllä lähtee! KoniJeep Chit-Chat 3 27.04.2010 19:55
Kyllä lähtee.. Joske Linkit 5 28.01.2008 09:07
Kyllä kulkee! Zamppa Chit-Chat 23 01.10.2005 20:38
Kyllä koittelee Epeli Tekniikka & Jutustelu 11 12.09.2004 09:02


Sivu luotu: 02:30 (GMT +2).