Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Chit-Chat
Rekisteröidy Offiblogit Yhteisö Kalenteri Viestit tänään Haku

Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin.

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #13  
Vanha 03.01.2014, 17:15
tekniikkamies tekniikkamies ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 23.11.11
Sijainti: Päijät-Häme
Viestit: 3.009
Perusasetus

Mielessä käynyt myös, että osa oppilaista voisi pärjätä paremmin sellaisessa tavassa käydä koulua, joka on viritetty vähän duudsonimpaan suuntaan.

Itse kuulun siihen ryhmään ihmisiä, joka oppii ja on motivoitunut kun erilaisia tapoja saada saada tuntumaa uusiin asioihin on rinnan siten ettei mene yksipuoliseksi. Jos näin aikuisena pitäisi sopeutua samankaltaiseen koulunkäyntiin kuin lapsena, epäilen vahvasti olisiko tulos kovin hyvä.

Koulussa voisi myös duudsoniuden valjastaa johonkin positiiviseen käyttöön - lapsilla nimittäin saattaa olla aika paljon jotain energiaa, joka pitäisi saada kanavoitua johonkin.

Läheskään kaikki koulussa huonosti käyttäytyvät eivät ole jotain äärimmäisiä pahoinvoivia tai sekaisin olevia häiriköitä. Heitäkin voi olla ja eri ihmisillä saattaisi erilaiset metodit toimia koulun käynnin ja opiskelemisen suhteen.
Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Katsastajan oikeudet S.K Tekniikka & Jutustelu 7 25.05.2011 14:39


Sivu luotu: 18:17 (GMT +2).