![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
|||
|
|||
![]() patrollin vikaSanokaa joku minulle, että mikä patrollia vaivaa, koska pyöränlaakerin mutteri jää jumiin, että saa joka välissä lämmittää mutteria, että saan sen irti???????? ![]() ![]() ![]() ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
Sisempi vai ulompi mutteri?
|
#3
|
|||
|
|||
![]()
ulompi ja eihän siellä oo 2 mutteria ainakaan mulla.
|
#4
|
|||
|
|||
![]()
Itsellä oli vanhassa patrollissa joku remonttitaidoton hepannut siihen mutterin edessä majailevaan lukitusprikkaan tapin kun ei ollut osannut irroittaa ruuvimeisseleillä sitä, hitsiroiskeet oli sitten siinä napamutterin edessä eikä irronnut millään.
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
Onko sulla sitten 2 mutteria siinä laakerilla. mulla jotenkin korkkaa se jenka olen vaihtanut jo 2 kääntöpäätä. ja nyt pitää taas vaihtaa en tiiä onko toinenkin puoli en oo vielä aukassu. Voiko se perä tehä sen koska se on jumissa kokoajan ja toisella pulella on ollu manuaali napalukko.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Kyllä mulla ainakin on kaks mutteria.. Ekalla kirrataan laakeri ja toisella lukitaan se eka mutteri..
Edit; mulla siis vanha(160) koppanen.. Jos sul on gr ni sit en tiedä.. Viimeksi muokannut Sami89 : 21.07.2012 17:18 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Punto ei käy,ei käsitä VIKA LÖYTYI,UUSI VIKA? | kersantti | Tekniikka & Jutustelu | 40 | 20.04.2012 14:34 |
patrollin sähkö vika? | Jape_R | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 03.07.2011 12:13 |
Patrollin pauke jatkuu missä vika??? | tessu | Tekniikka & Jutustelu | 3 | 19.06.2010 11:32 |
Patrollin kansipahvi vika?!? | Rolpatti | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 27.03.2009 17:41 |
patrollin outo kytkin vika | mikkoimp | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 13.07.2007 15:59 |