![]() |
![]() |
|
Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() jeep cherokee -92 muuttumis leikkiTästä se ny lähtee. On vähän turkkipeltejä, neliö palkkeja sun muuta osaa hommattu ja kun joku harva ja hyvä viikonloppu tulee nii laitetaa tallii ja eikun ropaamaa. Tarkotuksena olis siis vähän saada pyörää, maa varaa, valoa ja puskuria että pääsis alottaa tän oman offi harrastuksen muittenkaa ![]() ?...vähän on tabletinkaa onkelmaa noit kuvia lisätä joten se vähän viivästyy....?
__________________
Autot... mikä ihana tekosyy Viimeksi muokannut Laitinen88 : 01.11.2013 22:35 |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Ja ehdotuksia saa laittaa ja mielipiteitä omatekemistä korotus osista
![]()
__________________
Autot... mikä ihana tekosyy |
#3
|
|||
|
|||
![]()
No mun ehdotus korotukseksi olisi, että ostat multa valmiin 3" korotussarjan
![]() Sis. Uudet takapakat (kokonaiset, eikä mitään lisäplareja), etujouset, iskarit eteen ja taakse, vahvemmat alatukivarret eteen ja irroitettavat kallistuksenvakaajan koiranluut. Tuoreessa kuvassa osat alla, mutta tosiaan ajamattomat ![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Hei eipä pidetä pois suljettuna
![]()
__________________
Autot... mikä ihana tekosyy |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Joku kunnollinen 4,5" korotussarja kunnon iskareilla. Simpukkaan vähintään pari tuumaa tiputtava pitman arm, Grand Cherokeen vakio käy hyvin jolloin hinta on edullinen. Taka-akselille lukko ja levyjarrut. Ohjaukseen vahvemmat varret ja mielellään alkuperäisiä ylemmäs. Kallistuksenvakaajt irti. Hieman kaarien leikkelyä ja 33" renkaat alle. Noilla muutoksilla etenee jo kohtuu hyvin ja jatkuvaa huoltoa vaativiksi kohteiksi jää enää etuvetareiden ristikot ja etupyöränlaakerit.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Joo lukko on aikapakollinen tohon hommata ja toi järeempi ohjaus tanko... lueskelin huolella ton "kakskäyttöauto" topicin ja siit ois tarkotus ottaa mallia.
Oon täs halpoja tapoja joo aatellu et taakse suunnittelin motonetist kärryn lehtiä et olisin orkkiksist ottanu taltee pelkän ylä lehden ja siihe alle uutta (650kg) per puoli vois toimia? Sitte perää korotus tai akselin ja lehen välii? Ja saattaa olla et uusis vakio iskareis ei pituus riitä roikkuu kovin pitkälle. Keulast ei sit oo viel mitää hajuu on varmaa pakko ostaa/teettää jouset ja sit iskurit. Millanenha lukko näis on keulalla?
__________________
Autot... mikä ihana tekosyy |
#7
|
||||
|
||||
![]()
Mites noitten ristikoiden kaa ku olis tulos 31" kumit kuinka nopeesti tai herkästi napsahtaa?
__________________
Autot... mikä ihana tekosyy |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään / Vaihdetaan jeep cherokee -92 | JussiAntero | O/M/V Ajoneuvot | 1 | 11.08.2013 16:54 |
Ostetaan jeep cherokee -92 | JussiAntero | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 0 | 31.05.2013 23:19 |
Myyty Jeep Cherokee -92 | mikas67 | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 09.10.2010 20:25 |
Myyty Jeep XJ-Cherokee -92 | kuningaskulkuri | O/M/V Ajoneuvot | 6 | 21.08.2009 08:30 |
Jeep Cherokee -92 -> | Kartsa | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 13.06.2005 06:55 |