![]() |
|
|
|||||||
| Maasturiprojektit Osio on tarkoitettu etenkin pidempiaikaisten projektien seuraamiseen. Tämä on oikea paikka oman auton esittelyyn. |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
Pitää olla V8: Eli tarinaa yhden Blazerin kunnostuksesta.
Elikä aloitan projekti tarinan jonka toivon kestävän korkeentaan vuoden tän auton osalta, yksilöhän on -77 chvy Blazeri jaka nähnyt mailmaa sen verran että jotain satunnaisia osia joutuu lainaamaan vara osa autoista, tekniikka koostuu Moparin osista liki kokonaan eli 440cid/TF727 jakolaatikko 208 tai 203 akselit "jotka ei vielä ole kotona mutta kauppa sovittu" dana 60/70 dodgesta, vapun kunniaksi liki puhallukseen valmis blazeri pääsi kuviin paljon enempää siintä ei ollut säästettävää![]()
__________________
Ei tarvia taitoa kun on tuuria ![]() WUOKSI OFF ROAD
Viimeksi muokannut kelervotti : 02.05.2013 11:30 |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Niin pitääkin olla V8! Toi lihalaatikko näyttää kyllä pikkulohkolta...
![]() ![]() Runkohan näyttää jopa kohtuu terveeltä, miltäs kori näyttää..?
__________________
- Broken Ribs Team -
- FJDC - |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Eli vanhasta ei jäänyt sitten sitäkään jäljelle...
No hyvähän se on että löytyy vaihtoehtoja! Onnea projektiin!
__________________
- Broken Ribs Team -
- FJDC - |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
suosittelen gm: omaa tbi:tä, ei olisi ihan niin herkkä kaikelle mitä offitouhuissa tulee vastaan... |
|
#5
|
||||
|
||||
|
no sullahan oli toi tunnel rami jo valmiiksi, laittaa kaks 454:n läppärunkoa, odLtä löytyy kyllä tekiä sitte sopivalle promille siihen.
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Makoisan näköistä tavaraa alkaa tontille kertymään..
Ei sua sattuisi kiinnostamaan täysin ruosteeton Blazerin kori? Itsellä tuntuu tuo kalusto päivittyvän koko ajan maantieystävällisempään suuntaan(-90-97 alkaa kaluston valmistusvuodet olla..), niin taitaa Blazerin koppa jäädä hunningolle
__________________
Valitsemaanne aivosoluun ei juuri nyt saada yhteyttä, olkaa hyvä ja yrittäkää myöhemmin uudelleen. |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Kuinka leveät pitää renkaat olla 10" bl vanteisiin | jappe | Tekniikka & Jutustelu | 8 | 28.05.2010 05:24 |
| Kyllä pitää olla laiska! | j1s | Chit-Chat | 20 | 18.01.2009 22:37 |
| Minkä värinen moottorin pitää olla? | Killman | Chit-Chat | 59 | 18.11.2008 00:20 |
| Millä pitää jäähdyttäjäpuhtaana offatessa? | Jari | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 19.06.2007 22:30 |
| O: Toyota Hilux 4x4. Hinta pitää olla alle 1000€ | O/M/V Muut | 8 | 04.05.2005 06:45 | |