![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() BJ:n raide leveys suurimmilla tehdas asenteisilla renkailla???...Noin niinku virallisesti!? ![]()
|
#2
|
||||
|
||||
![]()
leimalle mentäessä huomaa myös se että ajovalot saa olla max 40cm ajoneuvon ulkoreunasta. eräs lahtelai inssi mittaa raideleveyden ja ehdottelee lokasuojan päälle asennettavia valoja ku on hj akselit+ 8" -22et että näin
![]()
__________________
-BJ-40 -hilux ln110 ex -Land Cruiser HJ-45 ex -hilux ln65 ex http://www.pahama.com |
#3
|
|||
|
|||
![]() Ja ainakin minulla bj;hin piti ajovaloja levittää!
Siis muutaman sentin saa ajovaloja ulommaksi, kun leikkaa maskista irti, ja hitsaa ulommaksi, ja valokehys istuu siedettävästi, kun jatkaa.. (vielä tekemättä..., ehkä tällä vuosituhannella...)
Mutta jos nyt alkaisin k.o valoremonttiin, niin vois olla että ruuvaisin etuvilkkujen alapuolelelle puskuriin/nautarautaan 7" pyöreät H4 potat (siis ne -70 luvun lisävalot) ja nimittäisin ne ajovaloiksi, ja kahdentaisin sitten ne alkuperäisiin valoihin, siis jos BJ riittävän vanha. Ja päiväajovalot sitten ne noin 7cm halkaisijaltaan olevat pyöreät..... Saiko lyhyet valot olla kahdennuksessa "alkuperäisten" yläpuolella? siis sisemmät ylempänä? |
#4
|
|||
|
|||
![]()
ei taas kysyjä tieltä eksy näillä vastauksilla. eikö bj:n isoimpiin renkaisiin kuulunu jeep servise 7.50/16. lukkovanteilla. ilman umpioita?
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Eikös raideleveys mitata akselista ja siihen lainsallima et:n muutos ?
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
#6
|
||||
|
||||
![]()
...ymmärtääkseni kuvion keskeltä.
|
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myydään ct26 tehdas uusi ahdin hj61, celica st165,ym | syrkki | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 3 | 26.01.2010 11:06 |
vm.-82 pätkä patukan tehdas korkeus?? | Jjkko | Tekniikka & Jutustelu | 5 | 19.10.2009 22:45 |
renkaan leveys | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 27.02.2005 17:23 | |
Vanteen leveys | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 13.01.2004 21:10 | |
Corveten leveys | 4Eyes | Vuosimallit 1984-1996 | 3 | 04.04.2003 07:44 |