rupesin tuossa viimeviikolla pajerosta ottamaan tehoa irti.. näin kummiski tapahtu että teholukemat jäi hieman alle mitä oli tarkotus saada irti..
kuulin juttua että pajeron syöttöpumpussa on 10mm elementti ja riittää noin 200hv?? turbo nyt aivan mitätön jolla pajerosta saatiin irti 125hv.. onhan se huonoa noilla vireillä kun kone on vakio vehe.. eli tarkotus olisi nyt saada irtoamaan sen 150-170hv

joten jos saisi vähän tietoa miten iso turbo/suuttimet kannattaisi olla koneessa että tavara riittää.. pumppuun olen tekemässä uutta karaa jolla varmaan saadaan hieman lisää potkua.. tarkotus olisi enemmän saada noitten hepojen mukaisesti lisää nm jotta saisi jotain jännää offroad reiteille, vakiona tämä lousku jäi joka paikkaan kinni vaikkei ollut mikään paskakuntoinen tie..