![]() |
|
|
|||||||
| Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
Bensa HiluxArvon raatilaiset, nyt kaivattaisiin tietoa, kokemusta, faktaa ja hiukan fiktiotakin vm. 90-93 hiluxeista toyotan efi koneella. Onko toimiva paketti vai heikoin lenkki? Entä tämä ruokapuoli, saako ajettua kohtuullisella kulutuksella? -Mikko-
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Osta ihmeessä. Sitten kauppaat kone- ja vaihdelaatikkopaketin jollekin LJhin ja otat vastaavasti siitä turbokone- ja vaihdelaatikkopaketin Hiluun.. Näin saat helpohkosti kutiteltavan diisselimyllyn ja joku onnellinen saa LäJään pensakoneen ja säästyy diisseliverolta.
Kävisköhän se ihan noin helposti? Noh, ainahan voi ehdottaa, eiköstäjuu. Kaivaa se.. www.nalle-offroad.com |
|
#3
|
|||
|
|||
|
Kai se muuten kunhan katsot että ruisku pelaa.Eli ryyppy ei jää päälle eikä nykyttele. muuten alkaa toi halpa ruoka maistumaan.
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Isukilla on -94 Taro, elikkä Hiluksi (ei taida olla eroa?)Siinä 2,4 bensa motti, lisävaloja katolla ja kaikkee rilostuksia ilmanvastuksena, niin menneepi 11-12 litraa/satku.
Mutta tuo kone taitaa olla suomessa harvinaisempi hiluksin nokalla Takavedolla pitkälle... |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Kolmisen kuukautta oon ajellu -90 tarolla joka 2,2efi koneella ja toistaiseksi ei ole mitään ollu. 11l/100km keski kulutus 31 kumeilla.
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Lainaus:
että dieselöinnissä vaaditaan nakusta päästölippuset ja lappuset, niin kannattaa hommata ne ennenkuin aloittaa, ettei tule myöhemmin harmitus. Kaveri tappeli aikansa ja vaihtoi viimeeksi dieselin rungon kun ei saanut leimaan vanhoilla papereilla, koska toyotalta ei saanut todistuksia koneesta, joka muuten oli jostain henkilöautosta (2,4TD). -Kunnon projekti ei valmistu koskaan!- |
![]() |
| Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
| Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
| Näkymä | |
|
Samanlaisia viestiketjuja
|
||||
| Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
| Missä vika? (bensa hilux) | härski | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 07.05.2008 16:49 |
| Hilux 110 2,2 bensa | jason | Tekniikka & Jutustelu | 1 | 26.04.2006 20:53 |
| Bensa mittari ( Gaz) | Ex_inkkari | Tekniikka & Jutustelu | 4 | 20.11.2005 17:39 |
| bensa disco vastaan bensa pajero | nansen | Tekniikka & Jutustelu | 6 | 21.09.2005 17:03 |
| m:bensa bj v6+autom. | O/M/V Muut | 7 | 08.10.2004 18:42 | |