![]() |
![]() |
|
Chit-Chat Tämä foorumi on tarkoitettu epämääräiseen jauhamiseen, eikä asian ole pakko liittyä suoraan offroadiin. |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() vw golf ongelmatonko palstalla ketään volkkareitten kans pelanneita. potilaana vm.98 19tdi golf. olikohan agr kone. oireena käyntiinlähtö.aikansa,n.puoli vuotta sahautti aika pitkään että käynnistyi kunnes ei enää starttaamalla käynnisty ollenkaan.vetämällä kyllä käynnistyy ja pelaa niinku pitääkin...? polttoaineputki uusittu tankilta pumpulle,suodatin vaihdettu,ei vaikutusta.outoa on että vetämällä se tosiaan käynnistyy heti ja toimii moitteetta mutta ei starttaamalla ei edes lupaa.
__________________
RRC -87 |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Jos suodattimen päällä on muovinen liitin sokalla kiinni niin onko sen O-rengas uusittu..ne kun ainakin usein vuotavat (hörii ilmaa)
__________________
Yhtään en tiiä mitä tapahtu :O |
#3
|
||||
|
||||
![]()
sekin on eliminoitu,vaihdettu erilainen suodatin.
__________________
RRC -87 |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Olisko mahdollista, että startti on pikku hiljaa menettänyt voimaansa eikä jaksa enää pyörittää konetta tarpeeksi kovaa käyntiin lähteäkseen? Jos kerran hinaamalla saa käyntiin helposti? Tai sitten joku tosi outo sähköhärö vetää sammuttimen päälle silloin, kun avain käännetään startin puolelle?
__________________
100% hiilineutraali vuoteen 2086 mennessä |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Kokeileppa laittaa takaiskuventtiili polttoaineen tulo letkuun ennen suodatinta. Itellä ainakin parissa vw:ssä auttanu
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
takaiskua ei ole ollu mutta sellaista siirto pumppua kokeiltiin suodattimen ja pumpun väliin.kerran käynnistyi ku aikansa sahasi ja sitte ei enää lähteny.
__________________
RRC -87 |
#7
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
__________________
RRC -87 |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta |
Näkymä | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
Myyty vw golf -85 N1-paku 2+3 paikkainen+toinen golf mukaan | lepoantti | O/M/V Ajoneuvot | 5 | 13.07.2010 08:31 |
Myyty VW Golf 1.8 | 454SS | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 29.01.2009 08:58 |
VW Golf apua? | Päksi | Chit-Chat | 13 | 06.02.2008 21:06 |
m:v vw golf | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 26.10.2007 10:42 | |
M:VW GOLF | larrylawn | O/M/V Ajoneuvot | 0 | 12.04.2007 18:03 |