![]() |
![]() |
|
Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen |
![]() |
|
Työkalut | Etsi tästä viestiketjusta | Näkymä |
#1
|
||||
|
||||
![]() sj413 kuumana kytkin ei irrotapientä murhetta olisi suzukin kytkimessä, kun vähänkin joutuu viellä toistaiseksi luistattelemaan mettässä kytkintä niin kytkin ei irroita. maantiellä aivan normaali ja sillon kun on ollut oire päällä niin 30min jäähdyttyä taas normaali ![]() pistäkeehän viestiä jos jollain on ollut samanlaista murhetta..
__________________
Ei kaikki ole romua mikä on ruosteessa ! |
#2
|
||||
|
||||
![]() Lainaus:
Mulla on ollut ongelmia tarvike vaijereiden kanssa (motonet), eivät kestä lämpöä eli pakosarjan puolelta alkavat kytkintä painaessa antamaan periksi. Samoin vitarassa alkoi tulipelti repeämään kytkin vaijerin kiinnityksestä, kun joskus oli ilmeisesti vaijeri ollut huono, ja poljinta painettu vaan voimalla. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
vaijeri on kait alkuperäinen, kytkinpaketti on sashin. pitänee ajaa vaan kunnolla se vika päälle ja pyytää
joku kaveri kytkintä sotkemaan jos kerran vaijerisi on sellaisen kanssa tehnyt. kiitokset hyvästä vinkistä pitänee tarkistaa nyt heti ensitilassa ![]() Lainaus:
__________________
Ei kaikki ole romua mikä on ruosteessa ! |
![]() |
Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta) | |
|
![]() |
||||
Viestiketju | Aloittaja | Foorumi | Vastauksia | Viimeisin viesti |
HJ-61 kytkin | JaakkoM | Tekniikka & Jutustelu | 2 | 18.08.2009 19:22 |
Pajeron Syyläri käy kuumana. | Concrete | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 14.08.2009 21:19 |
Myyty: SJ413/Samurai Centerforce kytkin | LaaLaa | O/M/V Varaosat ja tarvikkeet | 1 | 24.06.2007 21:27 |
Pajero käy kuumana kun ajaa kovempaa?? | vputila | Tekniikka & Jutustelu | 7 | 15.02.2006 12:34 |
Tietokone käy kuumana. (virtalähde) | samisami2 | Chit-Chat | 14 | 12.01.2006 20:58 |