Offipalsta.COM  

Palaa takaisin   Offipalsta.COM > Off-Road > Tekniikka & Jutustelu

Tekniikka & Jutustelu Yleistä keskustelua maastureihin ja/tai off-roadiin liittyen

 
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta Näkymä
  #1  
Vanha 14.04.2021, 20:16
vaah vaah ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 14.04.21
Sijainti: Alajärvi
Viestit: 30
Perusasetus

Hilux peräpää narskuu


Terve, oon tässä puolitoista kuukautta sitten ostanu ekan autoni, 02 hiluxin. Pari viikkoa sitten alkanu perästä kuulumaan vähän kuin kumin narskuntaa ajettaessa renkaiden vaihdon jälkeen.

Monesti saattaa kuulua aamulla, mutta muutaman kympin jälkeen hiljenee jo loppu päiväksi, välillä kuuluu vasta sen jälkeen kun käy ajamassa jotain kuraista metsätietä. Välillä hitaassa vauhdissa ääni on myös häipynyt käännyttäessä ja palannut eteenpäin ajaessa. Kardaanin tukilaakerista oli toinen mutteri tippunu irti, appiukon kanssa katottiin että laakeri on vielä ehjä ja pultattiin takaisin muttei vaikuttanut ääntämiseen. Ääni on täysin linjassa ajonopeuden kanssa, ja useasti häipyy täysin jo 30-40kmh vauhdista ylöspäin. Kumit ei ainakaan hankaa mihkään.

Vastaa lainaten
 


Käyttäjiä lukemassa tätä viestiketjua: 1 (0 jäsentä and 1 vierasta)
 
Työkalut Etsi tästä viestiketjusta
Etsi tästä viestiketjusta:

Tarkennettu haku
Näkymä

Pikalinkit

Samanlaisia viestiketjuja
Viestiketju Aloittaja Foorumi Vastauksia Viimeisin viesti
Myydään Hilux ln-170 hilux lavakaukalot tonnisata O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 5 25.04.2014 22:51
Vetokoukun sopivuus Hilux Surf/4-runner/Hilux/Taro habahaba Tekniikka & Jutustelu 1 18.02.2014 07:07
Myydään hilux taka akseli 4.56 välitys , hilux perä murikka 4.56 toyota4x4 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 5 25.10.2012 21:25
Myyty -82 hilux takalaita ja -89 hilux konepelti. . Hilux_TD O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 2 21.07.2012 19:58
Myydään toyota hilux,RJ . 8" perämurikka, hilux korotus jouset. toyota4x4 O/M/V Varaosat ja tarvikkeet 1 22.07.2011 08:30


Sivu luotu: 15:05 (GMT +2).