Siis tuo fig.12 kuvan systeemi, siis muovi putki, jossa tukiholkki sisällä, ja helmiliitos on yleisesti käytetty, esim kiinteistöjen painevesijärjestelmissä, ja hyvinkin luotettava. Tuossa helmiliitoksessa on vain yksi ongelma; helppo kiristää liian tiukkaan, ja silloin pitää tehdä uusiksi kokonaan.
Toinen ongelma pienillä putken halkaisijoilla on se, että jos jostain pääsee roska(esim. putkea katkaistaessa), niin tukkii helposti tuon liitoksen.
Ja jos vuotaa enemmän auton liikkuessa, niin juurikin nuo 0-renkaat vuotaa.
Kun käytät auki, niin tarkista että noiden o-rekaiden kuluttamat urat on tuon tasauspyörästön ilmareiän molemmin puolin, ja että tuo lähtevä metalliputki ei ole jännityksessä, siis väännä tuota o-renkaiden "kehystä"
Ja valitettavasti kaikkien paineilmalaitteiden ominaispiirre on tuo vuotaminen, joko ennemmin taikka myöhemmin