Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 24.12.2012, 13:57
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.445
Perusasetus

Saunan taakse tuollaiset joutaa, ei ne muuten opi. Muutaman kerran kun saa kuupan kipeäksi ja käkätin siirtyy väärään kohtaa naamaa niin saattaa homma loppua.

Sehän noissa huijareissa on ihan perseestä, että hankkivat rahaa ihmisiltä, tuhlaa ne ja on varattomia -> kukaan ei ikinä saa mitään takaisin ja toisaalta valtiokin aika voimaton tuollaisten suhteen. Käytännössä siis jäävät ilman rangaistusta ja homma jatkuu jos ei siihen puututa "oikeilla" keinoilla. Tietysti huijareita ei olisi, jos ei olisi hyväuskoisia joita huijata, mutta silti.. kyllä noi sietäisi selkään saada ihan kunnolla.

Rauhaa ja Joulumieltä kaikille!

__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten