Näytä yksittäinen viesti
  #10  
Vanha 10.10.2012, 09:46
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.446
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja mielipuoli Näytä viesti
Huomenna jos emme pääse yhteisymmärrykseen asiasta nii voin kyllä paljastaa tuon katsastus konttorin nimen! Sen jäläkee luultavasti konttorin ovella on HELEVETIn moinen jono offiautoja katsastettavaksi Tuolla menee luultavasti vähän huonommatki toteutukset läpi
Minä en nyt ymmärrä että mitä helvettiä sinä suojelet sen enempää auton myynyttä autoliikettä, kuin konttoria mikä ton pommin on leimasta päästänyt läpi?

Automyyjä on kusettanut sua viimeisen päälle (tuo täyttää jo helposti petoksen tunnusmerkit), eli jos ei autoliike osta autoa takaisin suosiolla niin marssit lähimmälle poliisilaitokselle ja jätät asiasta rikosilmoituksen petoksen tunnusnimikkeellä. Ei maksa sinulle mitään. Vaadit myyjältä vaikka uudestaan kaupanpurkua ja ilmoitat että rikosilmoitus asiasta on jätetty. Siitä tulee aikanaan viranomaisen päätös joka ei oikein voi jäädä sinulle epämieluisaksi. Säästät kaikki lippuset ja lappuset mitä auton mukana tuli.

Samoiten Trafiin HETI yhteyttä ja ilmoitat missä konttorilla auto katsastettu ja kuka sen on katsastanut. Tuollaisia autoja EI saa päästää kaduille liikkumaan, on se sitten kaverin auto tai serkun vaimon kaverin tyttöystävän.

Jos vain täällä maristaan että tulipa kusetetuksi ja konttorikin on tehnyt paskaa duunia niin eipä asiat muutu. En itse miettisi puolta sekuntia tuollaisen jälkeen mitä tekisin..
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.

Viimeksi muokannut Timo_L : 10.10.2012 09:48
Vastaa lainaten