Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja omhi
mites noi pikku mogit esim . toi maajussin postimoggi ilmeisesti etenemiskykyä löytyy mytta onko sitten korjaaminen + osat hankalaa nuin vanhaan värkkiin
ps. vehjettä ei välttämättä tarvi saada peltikilpiin paffiset riittää
|
Kyl moggiin saa osia, mutta ei yhtä helposti ja vaivattomasti, kuin vaikka nyt toyota tai suzuki nyt esimerkkeinä. Tosin mogin akselit ja voimansiirto on melkoisesti paljon vahvempaa ja hyvin huollettuna kestää todella pitkään.
Moggi, kuten volvokin vaatii hieman erilaisen ajotyylin ja tottumisen heilumiseen ja "nyökkimiseen", kun molemmissa istutaan etupyörän päällä. Näin ollen myös etuylitystä on yleensä enemmän, kuin monissa muissa.
Millaisessa maastossa olis tarkoitus ajella? Pehmeät suot ei välttämättä ole sitä moggien ja volvojen parasta aluetta, vaikka portaali akselit antaakin paljon etua maavaran suhteen.