Viestiketju: Mikä bensa maasturi?
Näytä yksittäinen viesti
  #6  
Vanha 27.12.2011, 02:10
rane58:n Avatar
rane58 rane58 ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 25.10.11
Sijainti: Espoo
Viestit: 2.378
Thumbs up

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja RalliJari Näytä viesti
Suurin osa zj:stä on 249 jakiksella, eli pelkkä jatkuva neliveto viskokytkimellä, hitaalla ja nopeella puolella. Jostain vuosmallista ylös päin sit löytyy viskokytkimen lukitus hitaalla puolella. Muistelisin että kaikissa v8 malleissa on vakiona 249 jakis. 242 ja 231 jakolootista löytyy sit takaveto ja osa-aikanen neliveto, hidas ja nopee, 242 mallissa vielä lisäks keskitasauksella oleva jatkuva neliveto. Elis rane58:n zj:ssä on 242 jakis.

Ja itellä ollu Toju rj70 ja Jeep zj kutos koneella ja 249 jakiksella. Rj:iitä oon ikävöiny, kerkes useemman vuoden olemaan, vaikutti kestävälle ja vähästä kovaa käyttöä myös kesti. Jeepissä on surkeen näkönen akseleiden tuenta, ei kestä paljo maantieajua kummempaa, letkee peli kyllä ajella ja kutoskoneellaki kerkes.
"Elis rane58:n zj:ssä on 242 jakis." -Niin kait sitten, en ole perehtynyt asiaan.. -Ja kyllä mun Jeeppi on 4.0-lit. 6-kone. Yllättävän ripee tämä on, ei jää jalkoihin. Hyvä ajaa, menee kuin juna... -Suosittelen..
__________________
Kun älyttömät käskee haluttomat tekemään mahdottomat, syntyy projekti.

Jeep Grand Cherokee 4L suora-6. vm-95.

Oldsmobile 98 Luxury Sedan V8 425cid super rocket. vm-66

Honda CB 750 F2 Seven Fifty. vm-98

MYYTÄVÄNÄ:
https://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=8912
Vastaa lainaten